fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl

Artur Dziambor nie jest już członkiem Konfederacji. Został wyrzucony

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Artur Dziambor nie jest już posłem Konfederacji. Polityk poinformował o skreśleniu go z listy członków za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Artur Dziambor nie jest już posłem Konfederacji

Do Sądu Partyjnego Konfederacji wpłynął wniosek o wykreślenie Artura Dziambora z listy członków. Przyczyną zgłoszenia miały być jego wypowiedzi medialne.

- Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam. Życzę udanego piątkowego wieczoru - napisał na Twitterze Artur Dziambor.

W Salon24 możesz także przeczytać rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z przewodniczącym koła Konfederacji Krzysztofem Bosakiem.

Czytaj więcej na temat konfliktów w Konfederacji:

Dlaczego Artur Dziambor został wyrzucony z Konfederacji

W rozmowie z Onetem Dziambor powiedział, że wszystkie zarzuty wobec niego dotyczyły wypowiedzi medialnych. Władzom partii nie spodobało się, gdy powiedział, że "prawybory korwinistów odbyły się >>na pełnym Putinie<< i porównał je do wyborów na Donbasie.

Oprócz tego naraził się słowami o tym, że "Rada Liderów Konfederacji zhańbiła się, odwołując uchwałę gwarantującą jedynki posłom". Trzeci zarzut dotyczył wypowiedzi Dziambora, w której stwierdził, że bardziej "czuje styczność ideową z wolnorynkowymi posłami opozycji".

Artur Dziambor nadal pełni funkcję prezesa Wolnościowców, którzy oprócz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna, Ruchu Narodowego i Nowej Nadziei tworzą Konfederację. Teraz jednak będzie posłem niezrzeszonym.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj52 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka