Narodziny pięcioraczków w Krakowie. Szpital przekazał radosną nowinę

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. Fot. Facebook/SU w Krakowie
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pięcioraczki. Fot. Facebook/SU w Krakowie
Taka ciąża trafia się raz na 52 miliony przypadków. W Krakowie przyszły na świat pięcioraczki. Trzy dziewczynki i dwaj chłopcy urodzili się w niedzielę po południu, dziś poinformował o tym Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Noworodki i mama czują się dobrze.

Pięcioraczki w Krakowie

Matka od 10 tygodni była pod opieką zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa, Ciąża została rozwiązana w 28 tygodniu, przez cesarskie cięcie. Poród dla wszystkich zakończył się szczęśliwie.

Maluchy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każdy. Wszyscy trafili pod troskliwą opiekę zespołu Oddziału Klinicznego Neonatologii, kierowanego przez profesora Ryszarda Lauterbacha, gdzie spędzą najbliższych kilka tygodni.

Zobacz też: Polscy bohaterowie wracają z Turcji do Polski. Ocalili życie kilkunastu osób

Szpital przekazał radosną nowinę

"Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania" - napisano na profilu facebookowym szpitala.To dopiero drugi w historii przypadek narodzin pięcioraczków w tej placówce.


Imiona dla dziewczynek i chłopców

Noworodki otrzymały imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. Ich ojcem jest Anglik, a matką Polka, stąd taki dobór imion. Rodzina mieszka w gminie Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu. Na pięcioraczki czeka w domu jeszcze siedmioro rodzeństwa!


Na 14 lutego Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaplanował konferencję prasową, podczas której przekaże więcej informacji o pięcioraczkach.

Sześcioraczki z Tylmanowej

Zaledwie niespełna 4 lata temu, w 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się pierwsze w Polsce sześcioraczki. Równiez opiekował się nimi zespół profesora Ryszarda Lauterbacha. Noworodki przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży,  ważyły od 890 g do ok. 1300 g. Dziś rozwijają się bardzo dobrze, choć z racji wcześniactwa wymagały rehabilitacji. Dwóch chłopców; Filip i Tymon oraz cztery dziewczynki: Kaja, Nela, Zosia, Malwina mieszkają w Tylmanowej w gminie Ochotnica Górna, z rodzicami i o 2 lata starszym bratem Oliwierem.

Narodziny sześcioraczków były wydarzeniem słynnym w całej Polsce. Premier Mateusz Morawiecki osobiście wręczył rodzinie samochód Volkswagen Transporter, który został sfinansowany ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Rodzina miała również otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych z budżetu województwa małopolskiego oraz pomoc od prywatnych darczyńców i instytucji. Mama dzieci przez 3 lata prowadziła konto na Instagramie, gdzie pokazywała, jak rozwijają się maluchy, ale w ostatnim czasie zdecydowała się usunąć wpisy.

ja

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości