Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Źródło: commons.wikimedia.org
Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Źródło: commons.wikimedia.org

Biedroń chce rozmawiać z Tuskiem o jednej liście. Mówił o hejcie na Hołownię

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
– Apeluję, byśmy ponownie usiedli do stołu i zaczęli ze sobą rozmawiać. To jest apel do Hołowni, Kosiniaka, Tuska, kolegów, którym dziś jest trudno usiąść, a być może Lewica ich pojedna – powiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Europoseł komentował też falę krytyki, jaka wylała się na Szymona Hołownię za to, że woli pójść własną, polityczną drogą.

Robert Biedroń był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Gość Radia Zet". Europoseł był pytany m.in. o wspólną listę z Koalicją Obywatelską. Dla Donalda Tuska to jedyny, skuteczny sposób na wygraną wyborczą z PiS. Od niemal roku były premier namawiała przedstawicieli opozycji do zawiązania szerokiego sojuszu. 

Biedroń z apelem do Tuska 

Robert Biedroń stwierdził w Radiu Zet, że mimo ewidentnych sporów między liderami opozycji, tylko współpraca będzie gwarantem wygranej z PiS w wyborach. – My jesteśmy gotowi żeby pójść z PO, uważam że opozycja powinna się łączyć, tylko że do tego tanga trzeba czworga – wskazał. 

– Apeluję, byśmy ponownie usiedli do stołu i zaczęli ze sobą rozmawiać. To jest apel do Hołowni, Kosiniaka, Tuska, kolegów, którym dziś jest trudno usiąść, a być może Lewica ich pojedna – dodał. 

Polityk pytany o to, czy nie lepszym liderem PO byłyby Rafał Trzaskowski stwierdził, że prezydent stolicy powinien skoncentrować się na Warszawie, ponieważ nierozwiązanych problemów jest tu wiele. – To Donald Tusk wziął odpowiedzialność za PO i poniesie karę za przegraną, a nagrodę za wygraną. Mam nadzieję, że PO nie przegra, bo jeśli przegra, to przegra także cała opozycja – ocenił Biedroń. 

Biedroń: Celem Tuska jest "mieszanie w konserwie" 

W ostanim czasie głośno jest, że Donald Tusk "podgryza" partię Polska 2050. – Donald Tusk chce rozparcelować Polskę 2050. To jest jasne – mówił gazecie.pl jeden z działaczy PO. 

Pytany o te doniesienia Biedroń stwierdził, że celem Donalda Tuska jest dziś "mieszanie w konserwie". Doprowadzenie do tego, by zwasalizować ugrupowania, które są dziś najbliżej PO – Polska 2050, rozbijanie ugrupowań – ocenił w Radiu Zet. 

Biedroń podkreślił również, że ma "pewną empatię wobec Szymona Hołowni i tego, co go spotkało". – Współczuję mu. Hejt? Trolle inspirowane przez pewne środowiska polityczne. Magiel polityczny – dodał. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka