Premier zdemaskował kłamstwo w spocie PO.
Premier zdemaskował kłamstwo w spocie PO.

PO skasowała swój spot w social mediach. Morawiecki wypunktował manipulację

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Platforma Obywatelska opublikowała w sieci nowy spot odnoszący się do polityki PiS wobec Rosji. Sugeruje, że premier Mateusz Morawiecki mówił o tym, że Polska dąży do zbliżenia z Rosją. Szef rządu obnażył manipulacje PO. Po jego wpisie Platforma usunęła filmik z mediów społecznościowych.

PO uderza w Morawieckiego

W materiale PO widać było stare zdjęcia prawicowych polityków z krajów UE pozujących do zdjęć z Władimirem Putinem, a zarzutem pod adresem premiera miał być fakt, że Morawiecki spotkał się z tymi politykami. 

Uderzające jest w filmiku było także to, że pojawia się w nim nieżyjący od trzech lat ojciec premiera Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki. W spocie pojawiają się także wypowiedzi Kornela Morawieckiego na temat Rosji. Platforma sugeruje, że Mateusz Morawiecki pod wpływem presji ze strony ojca starał się zbliżyć Polskę do Rosji. Zamieszcza również cytat z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, w którym mówi on, że "Polska jest gotowa do odmrażania, poprawiania relacji rosyjsko-polskich".

"Panie Morawiecki, kim dla Pana jest Putin?" - pyta PO. W tym miejscu wkleiliśmy oryginalny spot PO, ale, jak się okazało, został skasowany.

Premier demaskuje kłamstwo Platformy

Na materiał Platformy zareagował również sam premier Mateusz Morawiecki. "Hejt STOP. Wyłączcie swoje manipulacje pisane cyrylicą" - napisał szef rządu na Twitterze.

Mateusz Morawiecki pokazał, że cytat, który PO umieściła w swoim spocie mający sugerować, że to właśnie on mówił, że Polska dąży do zbliżenia z Rosją, jest wyrwaną z kontekstu wypowiedzią, w której premier w 2008 roku cytował słowa Donalda Tuska.

Po tym, jak szef rządu zdemaskował kłamstwo PO, spot został usunięty z mediów Platformy Obywatelskiej.

Internauci w odpowiedzi na filmik wklejali w komentarzach zdjęcia polityków PO z władzami Rosji, m.in. Donalda Tuska z Władimirem Putinem, Radosława Sikorskiego z Siergiejem Ławrowem i Ewy Kopacz w Smoleńsku.

Niektórzy sugerowali, że PO próbuje nieudolnie odegrać się za dokument Marcina Tulickiego pt. "Nasz człowiek w Warszawie" o polityce premiera Donalda Tuska w relacjach z Rosją, wielokrotnie emitowany w TVP.

ja


Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka