CBA przeszukało dom Włodzimierza Karpińskiego. (fot. Facebook)
CBA przeszukało dom Włodzimierza Karpińskiego. (fot. Facebook)

Afera śmieciowa w Warszawie. CBA weszło do domu ważnego urzędnika

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Według doniesień "Gazety Polskiej", agenci CBA przeszukali dom, mieszkanie oraz gabinet w urzędzie sekretarza Warszawy Włodzimierza Karpińskiego. Chodzi o sprawę związaną z ustawianiem przetargów na ich odbiór w Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, którego Karpiński wcześniej był prezesem. Śledczy chcą sprawdzić były minister skarbu w rządzie PO-PSL jest zamieszany w aferę.

Przekręty w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania?

Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne twierdzą, że w podległym ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania miało dochodzić do ustawiania zyskownych przetargów na zagospodarowanie odpadów. Sprawa wydarzyła się w latach 2020-2022.

Rafał Baniak brał udział w procederze?

"Gazeta Polska" opisuje w najnowszym numerze, że w ustawianych przetargach główną rolę odgrywał minister skarbu za rządów PO-PSL, a obecnie szef Pracodawców RP Rafał Baniak, który obecnie przebywa w areszcie po postawionych zarzutach ws. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, powoływania się na wpływy i prania brudnych pieniędzy. Baniak nie przyznaje się do winy.

5 mln zł za załatwienie kontraktów

Śledczy ustalili, że Baniak miał otrzymać około 5 mln zł w gotówce za załatwienie kontraktów dla firmy FB Serwis, które warte były około 600 mln zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszały także trzy inne osoby.

Służby weryfikują „czy Baniak dzielił się otrzymywanymi pieniędzmi z innymi osobami, w tym z sekretarzem Warszawy Włodzimierzem Karpińskim nadzorującym stołeczny rynek śmieci, wcześniej prezesem MPO” — donosi "Gazeta Polska". W związku z tą sprawą CBA przeszukało gabinet Karpińskiego, jego dom oraz mieszkanie w Warszawie.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka