Bruce Willis zmaga się z otępieniem czołowo-skroniowym. (fot. Instagram)
Bruce Willis zmaga się z otępieniem czołowo-skroniowym. (fot. Instagram)

Bruce Willis otrzymał diagnozę. Rodzina z oświadczeniem na temat jego stanu zdrowia

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Rodzina Bruce'a Willisa wydała oświadczenie na temat jego stanu zdrowia. Aktor cierpi na otępienie czołowo-skroniowe. — Chociaż jest to bolesne, ulgą jest usłyszenie wreszcie jasnej diagnozy — przekazała rodzina.

Długo oczekiwana diagnoza Bruce'a Willisa

W 2022 aktor porzucił karierę aktorską, po tym jak zdiagnozowano u niego afazję, która związana jest z uszkodzeniem struktur mózgowych i objawia się m. in. trudnościami w komunikowaniu się czy rozumieniu.

— Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy diagnozę afazji u Bruce'a, jego stan się pogorszył i teraz mamy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgą jest usłyszenie wreszcie jasnej diagnozy — przekazano w oficjalnym oświadczeniu rodziny aktora, cytowanym przez BBC.

Diagnoza tej choroby może zająć lata

W dalszej części oświadczenia rodzina przekazała, że diagnoza otępienia czołowo-skroniowego, z którym zmaga się Bruce Willis może zająć lata.

— Otępienie czołowo-skroniowe to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a może dotknąć każdego. W przypadku osób poniżej 60. roku życia otępienie czołowo-skroniowe jest najczęstszą formą demencji, a ponieważ postawienie diagnozy może zająć lata, choroba jest prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechniona, niż nam się wydaje — czytamy w oświadczeniu.

"Bruce zawsze wierzył w siłę swojego głosu na świecie"

Rodzina aktora zaznacza, że nie ma lekarstwa na tę chorobę. Wyraża jednocześnie nadzieję, że zmieni się to w nadchodzących latach.

— Mamy nadzieję, że wraz z postępem stanu Bruce'a uwaga mediów zostanie skupiona na przyjrzeniu się tej chorobie, która wymaga znacznie większej wiedzy i badań — przekazali bliscy Willisa.

— Bruce zawsze wierzył w siłę swojego głosu na świecie, aby pomagać innym i podnosić świadomość ważnych kwestii, zarówno publicznie, jak i prywatnie. W naszych sercach wiemy, że – gdyby dzisiaj mógł – chciałby zareagować, zwracając uwagę świata (na chorobę, z którą się zmaga — przyp. red.) i łącząc się z tymi, którzy również mają do czynienia z tą wyniszczającą chorobą, (uświadamiając — przyp. red.) jak wpływa ona na tak wiele osób i ich rodziny.

Pod wystosowanym oświadczeniem podpisała się cała piątka dzieci Bruce'a Willisa.

Bruce Willis – gwiazda "Szklanej pułapki"

Bruce Willis jest jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie, któremu międzynarodową rozpoznawalność przyniosła m. in. główna rola w filmach "Szklana pułapka". Wystąpił również w takich produkcjach jak "Pulp Fiction" czy "Piąty element".

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości