Rodzice zmarłej influencerki Mia Nesti Baki utworzyli zbiórkę funduszy na pogrzeb córki. (fot. Instagram)
Rodzice zmarłej influencerki Mia Nesti Baki utworzyli zbiórkę funduszy na pogrzeb córki. (fot. Instagram)

24-letnia influencerka nie żyje. Rodzina zbiera na pogrzeb córki, internauci oburzeni

Redakcja Redakcja Rodzina Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
Kilka dni temu internet obiegła wieść o śmierci młodej dziewczyny. Mia Nesti Baka - pod takim pseudonimem ukrywała się 24-letnia influencerka, która grono odbiorców zebrała między innymi pokazując picie alkoholu na czas. Teraz rodzina prosi w internecie o pieniądze na jej pogrzeb. Czy to przesada? Internauci są oburzeni.

Mia Nesti Baka nie żyje

Mia Nesti Baka miała niespełna 50-tysięczną publikę na Instagramie, a jej życie cechowało wiele kontrowersji. Trafiła między innymi do szpitala psychiatrycznego, w którym pobyt dokładnie opisywała w mediach społecznościowych. W 2021 r. po zawodach "AlkoMaster" polegających na piciu alkoholu wymagała hospitalizacji. Przekonywała wtedy, że pogorszenie się jej stanu nie było spowodowane wypitymi trunkami, a tym, że ktoś próbował ją otruć. Mimo tych afer, jej śmierć spowodowała wielki żal wśród internautów. O śmierci zaledwie 24-letniej dziewczyny poinformowała za pośrednictwem social mediów jej siostra. 

Rodzina influencerki zbiera na pogrzeb

Po jakimś czasie internet obiegł kolejny news – rodzina Mii ogłosiła w internecie zbiórkę na transport ciała i pogrzeb celebrytki. W opisie możemy przeczytać:

"13 lutego 2023 roku zmarła tragicznie i niespodziewanie nasza koleżanka, siostra i córka Mia Nesti Baka, przeżywszy zaledwie 24 lata. Żyła intensywnie, była szalona, energiczna i nieustraszona".

— Koszty związane z pogrzebem, transportem ciała i prawnikami są ogromne, gdyż Mia zmarła daleko od domu. Dodatkowo najbliżsi zmuszeni są korzystać z usług prawniczych, by załatwić związane ze śmiercią sprawy. Rodzina nie była gotowa na tak duże wydatki i w chwili obecnej, gdzie największą ich udrękę powinna stanowić sama śmierć Mii, zmuszeni są dodatkowo kłopotać się finansami. Jest to ogromna tragedia dla nas wszystkich — czytamy.


Oburzenie internautów

News ten wywołał burzę w internecie. Według wielu osób, rodzina nie powinna zbierać pieniędzy na tak poważną rzecz, jak pogrzeb dziecka. Tylko niektóre z komentarzy internautów to:

"Na podróże kaska była, ale na ubezpieczenie podróżne za 100 zł już nie?", "Wstyd. Teraz każdy zakłada zbiórkę", "Jaka jest suma tej zbiórki? Gdzie jest ciało? Zero info, może prokurator powinien się zająć wyłudzaniem".

Czy też uważasz, że "zrzutka" na pogrzeb influencerki to przesada?

Salonik

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo