Dostaną po 10 tys. zł na głowę. Program sieci Żabka to wielka szansa

Program Stypendialny Żabki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, techników i liceówfot. materiały prasowe
Program Stypendialny Żabki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, techników i liceówfot. materiały prasowe
Żabka Polska przyznała stypendia naukowe, sportowe i artystyczne najbardziej uzdolnionym dzieciom oraz podopiecznym swoich franczyzobiorców, pracowników i współpracowników. W ramach Programu Stypendialnego Żabki otrzymają oni roczne wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł na osobę. Młodzi artyści, sportowcy i naukowcy mogą je przeznaczyć na rozwój swoich pasji, zainteresowań oraz talentów. Program realizowany jest przez Żabkę już po raz dwunasty.

Program Stypendialny Żabki. Wspaniała szansa dla młodych

Program Stypendialny Żabki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, techników i liceów, którzy na tle swoich rówieśników wyróżniają się nietuzinkowymi osiągnięciami naukowymi, ponadprzeciętnymi zdolnościami sportowymi, wyjątkowym zmysłem artystycznym, czy też wysoką wrażliwością ekologiczną.

– Żabka stawia na edukację i rozwój osobisty, jednocześnie chce pomagać tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać  w dalszym rozwoju oraz podążaniu za swoimi pasjami i zainteresowaniami młodych, wyjątkowych ludzi. Nasi stypendyści ciężko zapracowali na przyznane im stypendia i wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, zdolnościami i osiągnięciami. Wybraliśmy ich, bo mają wielkie pasje, mierzą wysoko, marzą odważnie, jednocześnie codziennie krok po kroku realizują swoje cele w różnych dziedzinach: w sporcie, nauce, sztuce. Dzięki swej determinacji znaleźli się w bardzo wąskim gronie laureatów, którym Żabka Polska przez najbliższy rok będzie pomagać spełniać marzenia. Dzięki przyznanym stypendiom ci młodzi ludzie z większą swobodą będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty – mówi Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu, Obszar Strategii Personalnej Grupy Żabka.

Stypendyści wyłonieni. Otrzymają po 10 tys. zł

W tym roku o stypendia Żabki ubiegały się aż 73 uzdolnione i ambitne młode osoby. Każdy kandydat musiał w oryginalny sposób zaprezentować swoje umiejętności i udowodnić, że jest kreatywny, aktywny, zaangażowany i pracowity. Komisja wybrała 22 stypendystów, wśród których jest 14 sportowców, 5 osobowości artystycznych oraz 3 miłośników nauki. Każdy stypendysta na rozwój swojej pasji otrzyma od Żabki po 10 000 zł na rok. 

– Trenuję jazdę konną, kocham zwierzęta, uwielbiam z nimi przebywać i opiekować się. Od paru lat działam też jako wolontariusz. Otrzymane stypendium pomoże mi dalej rozwijać pasję, opłacić treningi i obozy szkoleniowe. To dla mnie też ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – mówi Antosia Truszkowska, 13-letnia córka franczyzobiorczyni z Olsztyna.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 24 lutego br. w centrali Żabki. W czasie wydarzenia stypendyści m.in. wzięli udział w warsztatach kreatywnych, organizowanych przez aktorów Teatru Animacji w Poznaniu, oraz zwiedzili siedzibę firmy. 

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka