Phil Collins podczas ostatniego koncertu zespołu Genesis. (fot. YouTube)
Phil Collins podczas ostatniego koncertu zespołu Genesis. (fot. YouTube)

Basista Genesis przekazał smutne informacje o stanie zdrowia Phila Collinsa

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Basista zespołu Genesis, Mike Rutherford, zdradził nowe informacje na temat stanu zdrowia wokalisty grupy, 72-letniego Phila Collinsa. Artysta z trudem dokończył zeszłoroczną trasę koncertową, po której poinformowano, że zespół nie powróci już na scenę. W trakcie występów muzyk siedział na wózku inwalidzkim lub na specjalnych krzesłach.

Problemy zdrowotne Phila Collinsa

Phil Collins zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2007 roku doznał urazu kręgosłupa związanego z uszkodzeniem kręgów w górnej części szyi. Artysta w ostatnich latach poruszał się o lasce oraz na wózku inwalidzkim. 

— Miałem operację pleców i moja stopa jest sp***dolona — mówił Collins podczas koncertu w Warszawie w 2019 roku.

Basista Genesis o stanie zdrowia Collinsa

Mike Rutherford, basista zespołu Genesis, w rozmowie z BBC odniósł się do stanu zdrowia swojego przyjaciela. Zdradził, że Collins "jest unieruchomiony o wiele bardziej, niż kiedyś". Dodał, że przykry dla niego jest ten stan rzeczy, jednak podkreślił, że podczas ostatniej trasy zespołu wokalista był "w dobrym nastroju". Powiedział również, że obecnie muzyk nie opuszcza domu.

— Teraz ma się dobrze w domu, cieszy się życiem. Pracował na to bardzo ciężko przez te lata. Myślę, że cieszy się czasem spędzonym w domu — mówił Rutherford podczas rozmowy z BBC z okazji promocji nowej płyty i trasy jego grupy Mike & The Mechanics. Podczas koncertów na perkusji grać będzie syn Phila Collinsa, Nic.

Ostatnia trasa Genesis

26 marca 2022 roku w Londynie zakończyła się ostatnia trasa Genesis – "The Last Domino?". Początkowo koncerty miały odbyć się w 2020 roku, jednak przełożono je ze względu na pandemię koronawirusa. Podczas ostatniego koncertu na trasie Phil Collins poinformował o tym, że Genesis kończy działalność.

— Dzisiaj jest wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni koncert Genesis. Wciąż nam trudno uwierzyć, że przyszliście nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę — mówił ze sceny. Wielu fanów wierzy jednak, że zespół Genesis powróci, wskazując na to, że w 2006 roku grupa również deklarowała zakończenie działalności.


RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura