Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, fot. Twitter/PiS
Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, fot. Twitter/PiS

Kaczyński: Piszemy program wspólnie z Polakami. To są nasi eksperci

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 241
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zainaugurował kampanię pt. "Przyszłość to Polska", w którą mają być zaangażowani wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści i ministrowie mają jeździć po Polsce i rozmawiać z Polakami, aby wysłuchać ich potrzeb i na tej podstawie napisać program na nadchodzące wybory.

Kaczyński: Będziemy się kierować potrzebami i poglądami Polaków

- Nasze programy powstawały po długiej rozmowie z Polakami prowadzonej w różnych okolicznościach. Eksperci, którymi są zwykli Polacy dzielą się z nami sowimi potrzebami, a także obawami, frustracjami i przekazują nam prawdziwą wiedzę - wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

Jak zapewniał, nie jest to nic nowego, bo PiS tak robiło od 8 lat, co pokazywało, że takie programy można przygotować i realizować na podstawie rozmów z Polakami.  - Będziemy się kierować ich potrzebami i poglądami - zapewnił, zapowiadając trasę po Polsce. - My musimy wiedzieć, jak ro zrobić, uporządkować, zmienić w coś, co jest wykonalne - dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska jest inna, lepsza, niż 8 lat temu. Ale pojawiły się też nowe problemy, wyzwania. Wśród nich wymienił kryzys ekonomiczny, czy wojnę na Ukrainie. - Na te wyzwania musimy odpowiedzieć po solidnej rozmowie. Przed nami tysiące spotkań - zapowiedział prezes PiS.


Zaznaczył, że nie tylko on będzie brał w nich udział, czy premier Mateusz Morawiecki, ale "ta drużyna to będą wszyscy nasi parlamentarzyści".

Jak mówił Kaczyński, po serii spotkań nastąpi analiza, a potem "będziemy przedstawiać nasze wnioski wywodzące się z potrzeb, z tego, co dominowało i pokazywało główne trendy w społecznym myśleniu".

Lider partii rządzącej nie byłby sobą, gdyby nie zrobił przytyku w stronę Unii Europejskiej. - Co musi  być załatwione, by Polska była silniejsza bezpieczna, co realizujemy i co wielu oburza, u nas rodzinom żyje się lepiej od starych bogatych zachodnich demokracji - podkreślił prezes PiS. Następnie dodał już łagodniej, że "chcemy, żeby byli oburzeni, choć jesteśmy do nich dobrze nastawieni".

Przed wystąpieniem prezesa PiS wyemitowano spot, podkreślając właśnie to, że Prawo i Sprawiedliwość swój program dla Polski pisze razem z Polakami.

Politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Wystąpienie prezesa PiS rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Jarosław Kaczyński przemawiał otoczony wianuszkiem ministrów i parlamentarzystów.

Rano, w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, delegacja polityków PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, złożyła w Warszawie wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Politycy złożyli też kwiaty przy Krzyżu Papieskim.

Po mszy w warszawskim kościele seminaryjnym, uczestnicy miesięcznicy przeszli na pl. Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty przy Krzyżu Papieskim.

Politycy PiS następnie udali się przed pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także przed pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, gdzie złożono wieńce.

Oprócz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w uroczystości uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski.

ja

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka