Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, fot. Twitter/PiS
Wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, fot. Twitter/PiS

Kaczyński: Piszemy program wspólnie z Polakami. To są nasi eksperci

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 241
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zainaugurował kampanię pt. "Przyszłość to Polska", w którą mają być zaangażowani wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści i ministrowie mają jeździć po Polsce i rozmawiać z Polakami, aby wysłuchać ich potrzeb i na tej podstawie napisać program na nadchodzące wybory.

Kaczyński: Będziemy się kierować potrzebami i poglądami Polaków

- Nasze programy powstawały po długiej rozmowie z Polakami prowadzonej w różnych okolicznościach. Eksperci, którymi są zwykli Polacy dzielą się z nami sowimi potrzebami, a także obawami, frustracjami i przekazują nam prawdziwą wiedzę - wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

Jak zapewniał, nie jest to nic nowego, bo PiS tak robiło od 8 lat, co pokazywało, że takie programy można przygotować i realizować na podstawie rozmów z Polakami.  - Będziemy się kierować ich potrzebami i poglądami - zapewnił, zapowiadając trasę po Polsce. - My musimy wiedzieć, jak ro zrobić, uporządkować, zmienić w coś, co jest wykonalne - dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska jest inna, lepsza, niż 8 lat temu. Ale pojawiły się też nowe problemy, wyzwania. Wśród nich wymienił kryzys ekonomiczny, czy wojnę na Ukrainie. - Na te wyzwania musimy odpowiedzieć po solidnej rozmowie. Przed nami tysiące spotkań - zapowiedział prezes PiS.


Zaznaczył, że nie tylko on będzie brał w nich udział, czy premier Mateusz Morawiecki, ale "ta drużyna to będą wszyscy nasi parlamentarzyści".

Jak mówił Kaczyński, po serii spotkań nastąpi analiza, a potem "będziemy przedstawiać nasze wnioski wywodzące się z potrzeb, z tego, co dominowało i pokazywało główne trendy w społecznym myśleniu".

Lider partii rządzącej nie byłby sobą, gdyby nie zrobił przytyku w stronę Unii Europejskiej. - Co musi  być załatwione, by Polska była silniejsza bezpieczna, co realizujemy i co wielu oburza, u nas rodzinom żyje się lepiej od starych bogatych zachodnich demokracji - podkreślił prezes PiS. Następnie dodał już łagodniej, że "chcemy, żeby byli oburzeni, choć jesteśmy do nich dobrze nastawieni".

Przed wystąpieniem prezesa PiS wyemitowano spot, podkreślając właśnie to, że Prawo i Sprawiedliwość swój program dla Polski pisze razem z Polakami.

Politycy PiS uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Wystąpienie prezesa PiS rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Jarosław Kaczyński przemawiał otoczony wianuszkiem ministrów i parlamentarzystów.

Rano, w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, delegacja polityków PiS z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, złożyła w Warszawie wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Politycy złożyli też kwiaty przy Krzyżu Papieskim.

Po mszy w warszawskim kościele seminaryjnym, uczestnicy miesięcznicy przeszli na pl. Piłsudskiego, gdzie złożyli kwiaty przy Krzyżu Papieskim.

Politycy PiS następnie udali się przed pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także przed pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, gdzie złożono wieńce.

Oprócz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w uroczystości uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski.

ja

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj241 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka