UFC może zorganizować gale w Polsce. Źródło: Instagram/mateusz_gamrot
UFC może zorganizować gale w Polsce. Źródło: Instagram/mateusz_gamrot

Fani MMA będą zadowoleni. UFC już niebawem może wrócić do Polski

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Największa organizacja MMA na świecie - UFC - może niebawem znowu zawitać do Polski. O potencjalnych planach wypowiedział się czołowy zawodnik federacji Mateusz Gamrot. – Już nawet rozmawiali z niektórymi halami tutaj w Polsce –ujawnił.

Uchodzące za największą federację MMA na świecie - UFC - już wkrótce może zawitać po raz kolejny do Polski. Organizacja Dana White nad Wisłą była już dwa razy, ale od ostatniej gali minęło ponad pięć lat. 

UFC w Polsce. Gale nie okazały się sukcesem 

Gale UFC odbyły się w Polsce dwa razy. W 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie kibice mogli zobaczyć w akcji m.in. Jana Błachowicza, Daniela Omielańczuka, czy też inne światowe gwiazdy - Mirko Filipovića i Jimiego Manuwę. Dwa lata później odbyła się gala w Gdańsku, gdzie oprócz Błachowicza zaprezentowała się Karolina Kowalkiewicz. Walką wieczoru gdańskiej gali było starcie Donalda Cerrone z Darrenem Tillem. 

Obie gale nie przyniosły jednak spodziewanych sukcesów. Na trybunach było wiele pustych miejsc. Stąd też UFC postanowiło zrezygnować z organizacji gal w Polsce. 

Gamrot zdradza, że UFC może wrócić do Polski 

Sytuacja jednak trochę się zmieniła. W UFC jest więcej Polaków, którzy mają silną pozycję. Marcin Tybura znajduje się w TOP10 wagi ciężkiej, Jan Błachowicz toczy walki na szczycie dywizji półciężkiej, Mateusz Gamrot zaskakuje swoją przestronnością, a także pojawiają się pogłoski o powrocie byłej mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk. 

Stąd też według Mateusza Gamrota UFC planuje powrót do Polski. – Prawdopodobnie UFC wróci w przyszłym roku. Już nawet rozmawiali z niektórymi halami tutaj w Polsce. Pani, która mnie oprowadzała w środę podczas dnia medialnego na backstage’u, szepnęła słówko, że z taką i taką halą już rozmawiała. Możliwe, że w przyszłym roku UFC się tutaj pojawi. Od planu do realizacji daleka droga, ale jak sami wyszli z tą propozycją to petarda. Zapraszam, myślę, że wszyscy będą szczęśliwi – powiedział "Gamer" w "Kanale Sportowym". 

Mateusz Gamrot zadebiutował w UFC w 2020 roku. Polak zachwyca swoją przestronnością w oktagonie. Ostatni swój pojedynek polski zapaśnik stoczył niespełna tydzień temu, gdzie na gali UFC 285 w Las Vegas pokonał Amerykanina Jalina Turnera. "Gamer" wziął ten pojedynek na ostatnią chwilę. Pierwotnie Turner miał walczyć z Danem Hookerem, ale ten dostał kontuzji. 

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport