Nastolatki z Pruszkowa pożałują bestialstwa. Jest postanowienie sądu

Sąd zdecydował ws. nastoletnich agresorów z Pruszkowa. Fot. Twitter/Canva
Sąd zdecydował ws. nastoletnich agresorów z Pruszkowa. Fot. Twitter/Canva
Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich umieszczając ich na okres trzech miesięcy - poinformowała w PAP rzeczniczka ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wioletta Iwańczuk.

Sąd zdecydował ws. nastoletnich agresorów z Pruszkowa

W poniedziałek o godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie niejawne w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w sprawie sześciu nieletnich, którzy zostali zatrzymani po pobiciu nastolatka w Pruszkowie. Policja zawnioskowała do sądu, by ten zastosował środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia zatrzymanych w schronisku dla nieletnich.

Polecamy:

– Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich umieszczając ich na okres trzech miesięcy – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wioletta Iwańczuk.

Dodatkowo sąd wydał postanowienie o wszczęciu postępowania w dwóch sprawach, przy czym obie zostały połączone.

Bestialskie zachowanie młodocianych w Pruszkowie

W weekend opinię publiczną zbulwersowało nagranie z Pruszkowa. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak grupa nastolatków znęca się nad rówieśnikiem. Młodzi ludzie przypalali swoją ofiarę papierosem, bili i kazali całować buty. W pewnym momencie nagrywająca filmik dziewczyna odwróciła kamerę i pokazała swoją twarz. Sprawa błyskawicznie trafiła na policję - do pruszkowskiej komendy zgłosiła się mama z poszkodowanym chłopcem.

W niedzielę policja zatrzymała ostatnią z osób w związku z pobiciem nastolatka w Pruszkowie. Łącznie zatrzymano 6 osób - poinformował rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

OSB Brwinów reaguje: "Ta dziewczyna nie jest już członkiem OSP"

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami, że jedna z uczestniczek pobicia nastolatka w Pruszkowie jest członkiem OSP Brwinów, druhowie wydali oświadczenie. Przekazali w nim, że dziewczyna od 2021 roku nie jest członkiem ich OSP.

"W związku z sytuacją zaistniałą w dniu 11.03.2023 w Pruszkowie i spekulacjami jakoby jedna z uczestników tej bulwersującej i nie do przyjęcia sytuacji była członkiem naszej OSP, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie informuje, że ta osoba nie należy do naszych szeregów od 2021 roku" - napisali strażacy-ochotnicy.

"Jednocześnie potępiamy takie występki oraz popieramy rodzinę pokrzywdzonego" - podkreślili, dodając, że jest im bardzo przykro, że osoba, która uczęszczała do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, zachowała się w tak okropny sposób.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo