Iga Świętek w Indian Wells. Źródło: PAP/Marcin Cholewiński
Iga Świętek w Indian Wells. Źródło: PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek rozstała się z olbrzymim sponsorem. Wszystko przez jedną decyzję firmy

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Iga Świątek od początku rosyjskiej inwazji otwarcie wspiera Ukrainę. Stąd też zdecydowała się zrezygnować ze współpracy z Xiaomi po tym, jak chińska firma technologiczna wróciła na rosyjski rynek.

Świątek wspiera Ukrainę. Rezygnuje z Xiaomi 

Często po zwycięskich finałach Iga Świątek otwarcie mówi o niesieniu wsparcia dla Ukrainy. Stąd też nie mogła podjąć innej decyzji niż rezygnacja ze współpracy z firmą, która wróciła na rosyjski rynek. Jako pierwszy o decyzji tenisistki poinformował jej sztab. 

– To jest moja decyzja i mojego sztabu, ale rozstajemy się po udanej współpracy i bez żadnych napięć. Generalnie współpraca była bardzo udana z polskim oddziałem Xiaomi. Każdy zna mój stosunek do wojny i chciałabym być konsekwentna w tym, jakie decyzje podejmuję – powiedziała Iga Świątek podczas konferencji prasowej na turnieju WTA w Indian Wells. 

Iga Świątek była ambasadorką marki Xiaomi od lutego 2021 r.. Z końcem marca tenisistka nie będzie już reklamować telefonów chińskiej firmy technologicznej. 

Iga Świątek w Indian Wells 

Iga Świątek mierzy się aktualnie w prestiżowym turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Indian Wells. Polka w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej gładko pokonała amerykańską tenisistką Claire Liu 6:0, 6:1. 

– Na pewno mogę być zadowolona z tego występu. To był naprawdę solidny mecz w moim wykonaniu. Cieszę się także, że udało mi się dostosować do wiatru, ponieważ kiedy ćwiczyliśmy przed tym spotkaniem, nie było tak wietrznie. Zatem taktycznie i tenisowo wszystko było na swoim miejscu – podsumowała swój premierowy występ Polka, która w Kalifornii broni tytułu sprzed roku.

W poniedziałkową noc o awans do 4. rundy (1/8 finału) Świątek powalczy z Biancą Andreescu. Talent rok starszej od Polki Kanadyjki objawił się w 2019 roku, kiedy wygrała nie tylko w Indian Wells, ale też wielkoszlemowe zmagania w US Open. Po tym sukcesie pochodząca z Mississaugi tenisistka dotarła do czwartego miejsca na liście WTA.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport