Ołeksadr Usyk i Tyson Fury. Źródło: Instagram
Ołeksadr Usyk i Tyson Fury. Źródło: Instagram

Hitowe starcie praktycznie dopięte. Fury musi wpłacić pieniądze na Ukrainę

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Ołeksandr Usyk kontra Tyson Fury to pojedynek, na który czeka cały sportowy świat. Brytyjczyk postawił jednak ultimatum Ukraińcowi. Ten po chwili odpowiedział godząc się na jego warunki, jednak zażądał by "Król Cyganów" przekazał jeden milion funtów na Ukrainę.

Unifikacja pasów w wadze ciężkiej 

Usyk oraz Fury to pięściarze, którzy są niepokonani na zawodowych ringach. Do Ukraińca należą pasy federacji WBO, WBA i IBF, z kolei do "Króla Cyganów" pas organizacji WBC. Ich pojedynek będzie więc wielce oczekiwaną unifikacja pasów mistrzowskich wagi ciężkiej. 

Fury po ubiegłorocznym zwycięstwie nad Dillianem Whyte'em ogłosił przejście na sportową emeryturę, ale już kilka razy wspominał, że zmiana decyzji wchodzi w grę. Usyk z kolei jest po dwóch zwycięskich pojedynkach z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. 

Negocjacje kontraktowe 

Obóz ukraińskiego mistrza zaproponował by podział zysków z walki był w stosunku 60:40 na korzyść zwycięzcy. Menadżer Usyka Aleksandr Krassiuk przekazał jednak, że strona przeciwna odrzuciła tę propozycję.

Swoją ofertę w piątek w mediach społecznościowych przedstawił Fury, który twierdzi, że "team Ukraińca jest warty 30 proc.". 

"Słyszę te wszystkie opowieści o podziale pół na pół, o tym, jak Tyson jest chciwy, itd. Ale z mojego punktu widzenia, Usyk i jego team są warci 30 procent. Dlatego albo przyjmujesz ofertę, albo będziesz walczył z Danielem Dubois za "marne" kilka milionów dolarów. Jeśli chcesz zarobić naprawdę duże pieniądze, to przyjdź i stań do walki z "Królem Cyganów" – przekazał Brytyjczyk, zaznaczając, że za każdy dzień zwłoki w podjęciu decyzji będzie odliczał jeden procent od proponowanych 30. 

Dubois to posiadacz tytułu WBA i obowiązkowy pretendent do walki z Usykiem o pas tej federacji. 

Usyk stawia warunek: jeden milion na Ukrainę 

Na propozycję Fury'ego szybko odpowiedział Usyk, który zgodził się z warunkami, ale postawił jeden swój. 

"Hej +chciwy brzuchu+, przyjmuję twoją propozycję na podział 70/30 w walce z tobą 29 kwietnia. Obiecaj jednak, że zaraz po niej przekażesz Ukrainie milion funtów. I za każdy dzień zwłoki będziecie płacić dodatkowo jeden procent z waszej części" – napisał. 

Na potencjalne starcie Fury'ego z Usykiem zarezerwowana jest data 29 kwietnia, a do pojedynku miałoby dojść prawdopodobnie w Londynie.

Mateusz Pacak 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport