Inwestorzy mają powody do zadowolenia. Kryptowaluty zyskują, Bitcoin wystrzelił

Kryptowaluty zyskują po decyzji administracji USA.
Kryptowaluty zyskują po decyzji administracji USA.
Administracja USA ogłosiła, że klienci upadłych banków Silicon Valley Bank i Signature Bank będą mieć dostęp do wszystkich swoich środków. Decyzja ta pozytywnie wpłynęła na rynek kryptowalut. W szczytowym momencie ostatniej doby cena bitcoina (BTC) sięgnęła 22 728 USD. Jest to wzrost o ponad 9 proc.

Klienci Sygnature i Silicon Valley otrzymają dostęp do swoich środków 

"Depozytariusze będą mieć dostęp do wszystkich swoich pieniędzy od poniedziałku 13 marca. Żadne straty związane z likwidacją Silicon Valley Bank nie zostaną poniesione przez podatnika" - ogłosili we wspólnym oświadczeniu szefowa resortu finansów Janet Yellen, szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell i szef FDIC Martin Gruenberg.

Niedzielne ogłoszenie to reakcja rządu na piątkowy upadek Silicon Valley Bank - 16. największego banku w USA, odgrywającego znaczącą rolę w obsłudze firm i funduszy Doliny Krzemowej.

Jednocześnie podobne kroki zastosowano wobec zamkniętego w niedzielę nowojorskiego banku Signature Bank.

Kryptowaluty zyskują. Bitcoin wzrósł ponad 9 proc. 

Decyzja Departamentu Skarbu, Rezerwy Federalnej i Federalnej Korporacji Gwarantowania Depozytów spowodowała, że kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut ponownie przekroczyła 1 bilion dolarów. Największe kryptowaluty takie jak Bitcoin, czy Ethereum notowały duże wzrosty, odpowiednio: ponad 9 proc. i ok. 8 proc. 

Jednym z największych wygranych w poniedziałek był również stablecoin USD Coin emitowany przez Circle. Circle ma 3,3 miliarda dolarów w rezerwach zdeponowanych w Silicon Valley Bank, co znacznie przekracza gwarantowane przez władze federalne maksimum.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka