Kryptowaluty zyskują po decyzji administracji USA.
Kryptowaluty zyskują po decyzji administracji USA.

Inwestorzy mają powody do zadowolenia. Kryptowaluty zyskują, Bitcoin wystrzelił

Redakcja Redakcja Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Administracja USA ogłosiła, że klienci upadłych banków Silicon Valley Bank i Signature Bank będą mieć dostęp do wszystkich swoich środków. Decyzja ta pozytywnie wpłynęła na rynek kryptowalut. W szczytowym momencie ostatniej doby cena bitcoina (BTC) sięgnęła 22 728 USD. Jest to wzrost o ponad 9 proc.

Klienci Sygnature i Silicon Valley otrzymają dostęp do swoich środków 

"Depozytariusze będą mieć dostęp do wszystkich swoich pieniędzy od poniedziałku 13 marca. Żadne straty związane z likwidacją Silicon Valley Bank nie zostaną poniesione przez podatnika" - ogłosili we wspólnym oświadczeniu szefowa resortu finansów Janet Yellen, szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell i szef FDIC Martin Gruenberg.

Niedzielne ogłoszenie to reakcja rządu na piątkowy upadek Silicon Valley Bank - 16. największego banku w USA, odgrywającego znaczącą rolę w obsłudze firm i funduszy Doliny Krzemowej.

Jednocześnie podobne kroki zastosowano wobec zamkniętego w niedzielę nowojorskiego banku Signature Bank.

Kryptowaluty zyskują. Bitcoin wzrósł ponad 9 proc. 

Decyzja Departamentu Skarbu, Rezerwy Federalnej i Federalnej Korporacji Gwarantowania Depozytów spowodowała, że kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut ponownie przekroczyła 1 bilion dolarów. Największe kryptowaluty takie jak Bitcoin, czy Ethereum notowały duże wzrosty, odpowiednio: ponad 9 proc. i ok. 8 proc. 

Jednym z największych wygranych w poniedziałek był również stablecoin USD Coin emitowany przez Circle. Circle ma 3,3 miliarda dolarów w rezerwach zdeponowanych w Silicon Valley Bank, co znacznie przekracza gwarantowane przez władze federalne maksimum.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka