Hugh Grant i Ashley Graham. Fot. Twitter/Timothy Burke
Hugh Grant i Ashley Graham. Fot. Twitter/Timothy Burke

Wywiad Hugh Granta na oscarowej gali wywołał oburzenie. „Zachował się jak k...”

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Hugh Grant jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie brytyjskich aktorów. Ale na tegorocznym rozdaniu Oscarów narobił sobie wrogów. Wszystko za sprawą krótkiego wywiadu, jakiego udzielił amerykańskiej modelce Ashley Graham.

Hugh Grant na Oscarach 2023 

Przypomnijmy, że do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany - poza zwycięską Sarah Polley („Women Talking”) - nominowani byli: Edward Berger, Lesley Paterson i Ian Stokell („Na Zachodzie bez zmian”), Rian Johnson („Glass Onion: A Knives Out Mystery”), Kazuo Ishiguro („Living”), a także Ehren Kruger, Eric Warren Singer i Christopher McQuarrie („Top Gun: Maverick”).

Hugh Grant pojawił się na Oscarach 2023 właśnie ze względu na nominację dla Riana Johnsona za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu „Glass Onion”.

Polecamy:

"Glass Onion" - cameo Hugh Granta

Grant w „Glass Onion” zagrał epizodyczną rolę. Jego cameo, czyli krótki udział w projekcie znanej osobistości, spodobało się wielu widzom. Brytyjski aktor wcielił się w filmie w rolę Philipa, partnera Benoita Blanca. 

Żenująca rozmowa Granta z Graham

Amerykańska modelka Ashley Graham nie miała na oscarowej gali szczęścia do Hugh Granta. Zapytany, która nominacja cieszy go najbardziej, Grant odparował: „Żadna konkretna”. Pytany, czy jest podekscytowany szansą na wygraną któregoś z aktorów, odpowiedział: „Nie, nie jestem”.

Z minuty na minutę brytyjski aktor wyglądał na coraz mocniej niezainteresowanego rozmową. Ostentacyjnie rozkojarzony, zbywał rozmówczynię, która próbowała ratować rozmowę uśmiechem i lekkimi pytaniami. Ale było tylko gorzej. 


"Pojawiłeś się i miałeś frajdę, prawda?"; "Prawie"

Drobny wycinek rozmowy, która tak zbulwersowała widzów oscarowej gali.

Graham: Co masz dzisiaj na sobie?

Grant: Mój garnitur.

Twój garnitur, kto go dla ciebie zrobił?

- Nie pamiętam, mój krawiec.

Nie szkodzi. Jak czułeś się, grając w "Glass Onion", to wspaniały film, kocham go. Jak to jest nakręcić coś takiego?

- Prawie mnie w nim nie ma. Pojawiam się na trzy sekundy.

Ale pojawiłeś się i miałeś frajdę, prawda?

- Prawie.

"Nie musiałeś być takim ku***em"

Słynny aktor spuentował rozmowę miną pełną dezaprobaty. Do tego przewracał oczyma. Ashley Graham nawet na moment nie przestała się uśmiechać. Reakcja Granta nie przysporzyła mu popularności. W sieci błyskawicznie zawrzało. Komentatorzy mówią o najgorszej oscarowej rozmowie "ever". Inni podkreślają, że to klasyczne samozaoranie słynnego artysty, które nie przysporzy mu życzliwości fanów.

Krytyczka kulturalna Rebbeca Carroll podsumowała na Twitterze: „Nie musiałeś być takim ku***em, Hugh Grancie. Naprawdę nie musiałeś”.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości