Rafał Trzaskowski wypisał usprawiedliwienia uczniom, którzy spóźnili się na zajęcia przez opóźnienie pociągu na nowej linii SKM. (fot. Twitter)
Rafał Trzaskowski wypisał usprawiedliwienia uczniom, którzy spóźnili się na zajęcia przez opóźnienie pociągu na nowej linii SKM. (fot. Twitter)

Uczniowie nie dotarli na lekcje. Rafał Trzaskowski wypisywał im usprawiedliwienia

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające Rafała Trzaskowskiego, podróżującego nową linią SKM do Piaseczna. Pociągiem tym do szkoły jechali także uczniowie i studenci, którzy w wyniku opóźnienia podróży nie dotarli na czas na swoje zajęcia. Prezydent Warszawy osobiście wypisał im usprawiedliwienia. — Chciałabym panią przeprosić za spóźnienie — mówi uczennica na nagraniu. Po chwili odezwał się także Rafał Trzaskowski. — Razem przepraszamy za spóźnienie, niestety nie jest to wina miasta tylko PKP — powiedział prezydent Warszawy. Nagranie z tego zajścia zdobyło ponad trzy miliony odtworzeń.

Uruchomienie nowych linii SKM

Prezydent Warszawy w poniedziałek ogłosił uruchomienie dwóch nowych linii SKM – S4 i S40. Pociągami, jak poinformowano, można poruszać się z ważnym biletem ZTM.

Trzaskowski, wraz z burmistrzem Piaseczna Danielem Putkiewiczem, a także marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem i wiceprezesem "Tak! Dla Polski", wójtem gminy Izabelin Dorotą Zmarzlak przejechali się nową linią do oddalonego o 35 min. podróży koleją Piaseczna. Przejazd został jednak opóźniony.

— Przejazd z Piaseczna do centrum Warszawy będzie zajmował ok. 35 min. Dzisiejszy nie obył się bez przygód, które zaserwowały nam prace PKP na torach — mówił Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski usprawiedliwia spóźnionych uczniów

Razem z prezydentem Warszawy, pociągiem podróżowali uczniowie i studenci. Przez opóźnienie podróży nie dotarli oni na czas na swoje zajęcia. W związku z tym Rafał Trzaskowski osobiście wypisał im usprawiedliwienia nieobecności.


Nagranie podbija Internet

Media społecznościowe podbija nagranie, w którym jedna z uczennic przeprasza swoją nauczycielkę za to, że nie dotarła na lekcję. Do przeprosin dołączył się również Rafał Trzaskowski.

— Jesteśmy z panem prezydentem i chciałabym panią przeprosić za spóźnienie — mówi uczennica.

— Razem przepraszamy za spóźnienie, no niestety nie jest to wina miasta tylko PKP – mówi Trzaskowski. — Bardzo przepraszamy, proszę usprawiedliwić. Potwierdzam, że jesteśmy w pociągu o godzinie 10:20 — mówi prezydent Warszawy na nagraniu.

Filmik ten stał się hitem w sieci i od momentu publikacji, w ciągu niespełna jednego dnia zdobyło ponad trzy miliony odtworzeń.

Z komentarzy pod filmem można wyczytać, że użytkownicy domagają się teraz nagrania reakcji nauczycielki na usprawiedliwienie wypisane przez prezydenta Warszawy.


Chaos w Warszawskim Węźle Kolejowym

Uruchomienie nowej linii SKM w poniedziałek nie przebiegło do końca tak, jak się spodziewano. Rano niedaleko stacji Warszawa Zachodnia jeden z pociągów wjechał na zły tor. Opóźnienia niektórych pociągów sięgały nawet ponad 60 minut. Jak wskazują przewoźnicy, cytowani przez TVN24, nie udało się rozwiązać wszystkich problemów do godzin szczytu, co poskutkowało jeszcze większymi utrudnieniami.

— Komisja wyjaśni, dlaczego pociąg SKM z Piaseczna do Warszawy Głównej, w okolicy stacji Warszawa Zachodnia, wjechał na niewłaściwy tor — informował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. Jednocześnie podkreślił, że sytuacja ta nie stwarzała żadnego zagrożenia dla pasażerów.

Z kolei jak informuje TVN24, w środę – po dwóch dniach utrudnień na Warszawskim Węźle Kolejowym – przewoźnicy postanowili dokonać doraźnych zmian w rozkładach jazdy. W ich następstwie odwołanych zostało osiem połączeń linii S40 z Piaseczna i z Warszawy głównej — poinformował rzecznik SKM. Odwołano również 16 połączeń Kolei Mazowieckich, a w siedmiu kolejnych skrócona została ich relacja. Utrudnienia mają potrwać do piątku 17 marca.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj58 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka