Raper Tede wskazał, za co może pochwalić PiS. Fot. Paweł Dymański/CC BY-SA 4.0 / Pixabay / Canva
Raper Tede wskazał, za co może pochwalić PiS. Fot. Paweł Dymański/CC BY-SA 4.0 / Pixabay / Canva

Znany raper chwali PiS u Wojewódzkiego i Kędzierskiego. „To jest bardzo na plus”

Redakcja Redakcja Patriotyzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Opinia publiczna przywykła, że znane osobistości chętnie na ogół ganią Prawo i Sprawiedliwość. Niektórzy potrafią się wychylić poza ten trend. Tak zrobił słynny raper Tede w podcaście „Wojewódzki&Kędzierski” w Onecie.

Tede chwali PiS u Wojewódzkiego i Kędzierskiego

Jacek Graniecki, czyli Tede to polski raper, autor tekstów i producent muzyczny, a także przedsiębiorca, aktor i osobowość telewizyjna. 

Polecamy:

Tede wskazał, za co może pochwalić PiS. Zaznaczył, że to jedyna taka rzecz. – Niewątpliwie coś ten PiS dobrego zrobił. Kult flagi, święto flagi, uważam, że to jest zaj***te. Jak będę miał dom, to chce mieć maszt z polską flagą, tak jak w Stanach dumnie wieszają flagę. Mówię to totalnie poważnie. Uważam, że święto flagi i popularyzacja tej idei są bardzo na plus – mówił Tede.

Tede powiedział w programie u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego, że świętowanie dnia flagi jest dla niego ważne. I cieszy się, że staje się to coraz popularniejsze w Polsce.

– Jak będę miał dom, to chce mieć maszt z Polską flagą, tak jak w Stanach dumnie wieszają flagę. To ja chcę mieć maszt z Polską flagą. Święto flagi i popularyzacja tej idei jest bardzo na plus – zaznaczył.

"Jak bardzo to nie jest tak, jak chcesz, żeby było"

Tede przyznał, że sam myślał nad polityczno-społecznym zaangażowaniem, bo interesują go żywo takie zagadnienia. – Myślałem parę razy, że może kiedyś zaangażowałbym się w taką działalność, ale z drugiej strony znam to trochę od zaplecza, mój ojciec był urzędnikiem państwowym przez bardzo długie lata. Znałem z opowieści, z imprez, poznałem wielu polityków, bywali u nas w domu i zobaczyłem, jak bardzo to nie jest tak, jak chcesz, żeby było. Wydaje mi się, że musiałaby zajść zmiana pokoleniowa PO – PiS, żeby coś się zmieniło – mówił w podcaście Onetu.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

20 lutego 2004 Sejm ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto – bez dnia wolnego – obchodzone jest między świętami 1 maja (Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). 

2 maja w 1945 roku polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie.

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Święto narodowej flagi obchodzi się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

KW

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo