Z lewej mem Michała Wosia, z prawej kadr z nagrania Donalda Tuska.
Z lewej mem Michała Wosia, z prawej kadr z nagrania Donalda Tuska.

Tusk, billboard w Raciborzu i "Cela plus". Solidarna Polska kpi z lidera PO

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Donald Tusk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość kontynuuje wizytę w województwie śląskim. Wczoraj gościł w Raciborzu i nagrał filmik pod rządowym billboardem rekrutacyjnym do pracy w Służbie Więziennej. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej opatrzył klip komentarzem "Cela+". Politycy Solidarnej Polski nie wytrzymali.

Donald Tusk przed billboardem w Raciborzu

- W Raciborzu najwyraźniej wiedzą co się święci, że będzie dużo roboty. Dotrzymam swojej obietnicy – stwierdził Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w social mediach.


Nawiązał w ten sposób do swoich zapowiedzi, że gdy obejmie władzę w Polsce, to wprowadzi program "Cela Plus", który będzie polegał na rozliczeniu obecnej ekipy rządzącej i postawieniu polityków PiS przed Trybunałem Stanu za "ludzkie krzywdy, jakie oni zrobili".

Solidarna Polska kpi z Tuska

Na to nagranie zareagowali politycy Solidarnej Polski, w tym pochodzący z Raciborza Michał Woś. Wiceminister odpowiedział Tuskowi na Facebooku.

- Jak tak dalej pójdzie, to swój „gabinet cieni” pan Tusk utworzy sobie w ramach „Celi+” w zakładach karnych. Tam, gdzie Platforma ma największe poparcie - napisał.


Na koncie twitterowym Solidarnej Polski natychmiast pojawiły się propozycje do gabinetu Donalda Tuska. Wszystkie z wykropkowanymi nazwiskami.

Szczeciński radny Dariusz Matecki przerobił filmik przewodniczącego PO. Wymieniając listę polityków z przekroczonymi uprawnieniami, na końcu dodaje: "Moim zdaniem, powinno być jeszcze Donald T. i Trybunał Stanu".

ja


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka