Polska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP
Polska policja. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP

Zabił dwie osoby, podpalił mieszkanie. Obława za sprawcą

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Do zabójstwa dwóch osób - 22-letniego mężczyzny i 45-letniej kobiety – doszło w środę późnym popołudniem na terenie powiatu międzychodzkiego - powiedział PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Obecnie trwa obława za sprawcą. Mężczyzna miał kilka dni temu opuścić zakład psychiatryczny.

Podpalone mieszkanie, w środku trup

– Na terenie miejscowości Muchocin wybuchł pożar w mieszkaniu. Po zgłoszeniu okazało się, że było to podpalenie, a wewnątrz mieszkania znaleziono zwłoki 22-latka – powiedział Borowiak.

Dodał, że charakter obrażeń ujawnionych na zwłokach mężczyzny wskazywał, że doszło do zabójstwa.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że mężczyzna kilka dni temu opuścił zakład psychiatryczny. Wcześniej odsiadywał wyrok w więzieniu.

Na miejsce pożaru wyruszyło pięć jednostek straży pożarnej. Pożar został ugaszony.

Zwłoki kobiety w mieszkaniu

"Sprawca zrabował samochód tego 22-latka i uciekł. W międzyczasie otrzymaliśmy informację o drugim zabójstwie – w Międzychodzie została zamordowana, też w swoim mieszkaniu, 45-letnia kobieta" – powiedział Borowiak.

Poinformował również, że obecnie trwa obława za 24-letnim sprawcą. Borowiak powiedział, że mężczyzna porzucił samochód niedaleko Międzychodu, w kompleksie leśnym i tam prowadzone są poszukiwania.

Działania miejscowych policjantów wspierają funkcjonariusze z Poznania. 

Ofiary nie były ze sobą powiązane?

Na miejscu obu zbrodni pracują ekipy śledcze z Międzychodu i z Poznania. Komendant Wojewódzki policji w Poznaniu wysłał wsparcie policjantów z oddziału prewencji policji w Poznaniu, którzy uczestniczą w obławie za 24-letnim mężczyzną.

Według wstępnych ustaleń policji, ofiary nie były ze sobą powiązane. Możliwe, że znały sprawcę - podaje RMF FM.

KW

Źródło zdjęcia: Polska Policja. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo