Gwyneth Paltrow została uniewinniona. Aktorka oskarżona była o spowodowanie wypadku narciarskiego. (fot. PAP/EPA)
Gwyneth Paltrow została uniewinniona. Aktorka oskarżona była o spowodowanie wypadku narciarskiego. (fot. PAP/EPA)

Znana amerykańska aktorka uniewinniona. Była oskarżona o spowodowanie wypadku

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W czwartek ława przysięgłych w Park City w stanie Utah orzekła, że aktorka Gwyneth Paltrow nie spowodowała w 2016 roku wypadku narciarskiego, w którym obrażeń doznał emeryt Terry Sanderson. Mężczyzna żądał odszkodowania w wysokości 300 tys. dolarów. — Życzę ci dobrze — powiedziała Paltrow do Sandersona opuszczając salę sądową.

76-latek oskarża aktorkę o spowodowanie wypadku

Terry Sanderson oskarżył aktorkę o spowodowanie wypadku narciarskiego, do którego doszło 26 lutego 2016 roku na stoku w Utah's Deer Valley Resort. W wyniku tego incydentu 76-letni mężczyzna doznał złamania czterech żeber, a także wstrząsu i trwałego uszkodzenia mózgu. Z tego powodu domagał się on od aktorki odszkodowania w wysokości 300 tys. dolarów.

Z kolei aktorka zeznała, że po kolizji miała obolałe kolano i musiała udać się na masaż. Według jej wersji Sanderson wjechał w nią od tyłu, wydając dziwne odgłosy.

— Jęczał i chrząkał w bardzo niepokojący sposób — dodała.


Gwyneth Paltrow złożyła pozew

Paltrow od początku stanowczo zaprzeczała zarzutom i złożyła pozew o odszkodowanie w wysokości 1 dolara oraz zwrot kosztów sądowych. Ława przysięgłych po obradach zgodziła się, że w rzeczywistości to Sanderson był winny.

— Przyzwolenie na fałszywe roszczenie naraziło na szwank moją uczciwość — mówiła po werdykcie Gwyneth Paltrow, cytowana przez Reutersa. Aktorka przyznała, że jest zadowolona z wyniku rozprawy.

— Jestem zadowolona z wyniku i doceniam ciężką pracę sędziego Holmberga i ławy przysięgłych oraz dziękuję im za ich troskliwość w prowadzenie tej sprawy — powiedziała w rozmowie z Reutersem.

Paltrow zakwestionowała relacje świadka

Aktorka zakwestionowała relację świadka Sandersona - Craiga Ramona, będącego z grupą narciarzy, którą zorganizował mężczyzna. On jako jedyny twierdził, że widział jak doszło do wypadku.

Jak zeznawał Ramon usłyszał krzyk i zobaczył jak Paltrow uderza w Sandersona od tyłu. Opisywał, że Sanderson przez krótki czas był nieprzytomny, a Paltrow odjechała z miejsca wypadku po około czterech minutach, nie sprawdzając czy Sandersonowi nic się nie stało.

Paltrow zaprzeczyła zarzutom Ramona, mówiąc, że był on kilkanaście metrów dalej i z pewnością nie był w stanie dostrzec, jak dokładnie doszło do wypadku. Aktorka powołała się na raport instruktora narciarskiego z tego dnia, z którego wynika, że to Sanderson uderzył w aktorkę. Jej dzieci, Apple i Moses Martin, mówiły że ich matka była roztrzęsiona i powiedziała im, że to 76-latek na nią wpadł.

Aktorka podeszła do Sandersona po wyroku sądu

Jak podaje magazyn "People", Paltrow opuszczając salę sądową pochyliła się nad Sandersonem. Mężczyzna w rozmowie z mediami powiedział, że aktorka powiedziała mu: "Życzę ci dobrze".

Kim jest Gwyneth Paltrow?

Gwyneth Paltrow to amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka filmowa. Zadebiutowała na kinowym ekranie w 1991 roku w dramacie "Wrzask" u boku Johna Travolty i Heather Graham, a także pojawiła się jako Wendy w obrazie Stevena Spielberga "Hook". Przełomem w jej karierze okazała się rola żony oficera śledczego (Brad Pitt), pracującego w wydziale zabójstw, w thrillerze Davida Finchera "Siedem"(1995), za którą była nominowana do nagrody Saturna.

Od 2008 Paltrow prowadzi stronę internetową GOOP.

Była związana z Bradem Pittem, z małżeństwa z liderem Coldplay Chrisem Martinem ma dwoje dzieci. Obecnie jest żoną producenta filmowego Brada Falchucka.

RB

(na zdjęciu: Gwyneth Paltrow (P) pochylająca się nad Terrym Sandersonem (P) podczas opuszczania sali sądowej/źródło: PAP/EPA)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka