fot. PKN Orlen
fot. PKN Orlen

Orlen przekazał ważny komunikat. Będzie kolejna obniżka ceny gazu

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Od 1 maja br. ceny gazu dla klientów biznesowych spadną o blisko 15 proc., do 301,72 zł/MWh - poinformowała we wtorek spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen. Klienci mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”.

Obniżka cen gazu

"Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55 proc., a w maju cena spadnie o kolejne 15 proc. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62 proc. mniej niż na początku tego roku" – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.


„Gaz dla Biznesu" - nowy cennik

Spółka podała, że od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu - wyjaśniono w komunikacie.


Dla kogo nowy cennik?

Nowy cennik jest przeznaczony dla firm i instytucji oraz innych klientów biznesowych, którzy nie podlegają rozliczeniom na podstawie taryfy zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Spółka dodała, że zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, cena będzie aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Szczegóły dotyczące nowego sposobu obliczania cennika znajdują się na stronie: https://pgnig.pl/dla-firmy/cennik-gazu

ja

(Zdjęcie: Od 1 maja br. ceny gazu dla klientów biznesowych spadną o blisko 15 proc. fot. Orlen.pl)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka