fot. Twitter
fot. Twitter

Katastrofa kolejowa w Holandii. Pociąg stanął w płomieniach

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Pociąg pasażerski wykoleił się w holenderskim Voorschoten po zderzeniu ze sprzętem budowlanym na torach. Jest jedna osoba nie żyje i około 30 zostało rannych - informuje Hollands Midden Safety Region. 19 osób zostało przewiezionych do szpitala.

Wypadek pociągu w Holandii

Według rzecznika kolei, pociąg był w drodze z Leiden do Hagi, gdy około godziny 03.25 zderzył się z małym dźwigiem budowlanym. Jak podała agencja prasowa ANP, w rezultacie zderzenia przedni wagon wykoleił się i wjechał w pole. Drugi z wagonów przewrócił się na bok, a w jeszcze kolejnym wybuchł pożar. W pociągu znajdowało się około 50 osób.

Trwa akcja ratunkowa

Trwa akcja ratunkowa z udziałem śmigłowców. Jedenaście z 30 rannych osób znajduje się pod opieką w okolicznych domach. Ciężko ranni są przewożeni do szpitali - informują holenderskie media.

Rzecznik miejscowej straży pożarnej przekazał w rozmowie z holenderskim radiem, że 19 osób rannych w wyniku wypadku zostało przewiezionych do szpitali. Stan zdrowia części z nich jest oceniany jako poważny.


Nie są dokładnie znane okoliczności wypadku. Z maszynami budowlanymi zderzył się również pociąg towarowy.

Wstrzymano ruch pociągów

Koleje holenderskie (NS) poinformowały, że z powodu katastrofy wstrzymano ruch pociągów między Leiden i Hagą. Miejscowość Voorschoten znajduje się między Hagą i Amsterdamem.

ja

(Zdjęcie: Wykolejony pociąg pod Voorschoten, fotografia powielana na Twitterze).

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości