(Straż Graniczna na granicy polsko-białoruskiej. Fot. Twitter/@Straz_Graniczna)
(Straż Graniczna na granicy polsko-białoruskiej. Fot. Twitter/@Straz_Graniczna)

Dziennikarz TOK FM obraził Straż Graniczną. Zapadł wyrok

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Dziennikarz TOK FM Piotr Maślak obraził Straż Graniczną. W związku z tym prokuratura postanowiła mu postawić zarzuty zniesławienia. W poniedziałek Maślak poznał wyrok. Musi wpłacić 3 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wpis Maślaka 

Piotr Maślak w grudniu 2021 roku odniósł się sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Dziennikarz TOK FM postanowił w swoim wpisie porównać Straż Graniczną i wojsko do zbrodniczej formacji hitlerowskich Niemiec. 

"Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców, mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców, też wykonacie rozkaz?" – napisał reporter. 


Do jego wpisu odniósł się minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. "Nigdy nie będzie mojej zgody na szarganie dobrego imienia Straży Granicznej. Porównywanie formacji chroniącej granice Polski do zbrodniczej SS to podłość. Złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Zapewniam Funkcjonariuszy SG, macie moje pełne wsparcie!” – napisał. 

Sąd o Maślaku

Piotrowi Maślakowi 20 grudnia prokuratura przedstawiła zarzuty zniesławienia. Dziennikarzowi za zniesławienie polskich służb groziło nawet do roku pozbawienia wolności.

Maślak w poniedziałek 3 kwietnia został uznany za winnego przez Sąd Rejonowy w Sokółce. W rozmowie z TOK FM dziennikarz przekazał, że sędzia umorzył warunkowo postanowienie na rok, ale kazał mu zapłacić 3 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

– Cieszy nas dzisiejszy wyrok sądu, ale taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca – powiedziała rzeczniczka prasowa Straży Granicznej por. Anna Michalska w rozmowie z portalem tvp.info

Wyrok nie jest prawomocny. 

MP

(Straż Graniczna na granicy polsko-białoruskiej. Fot. Twitter/@Straz_Graniczna)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura