Biedronka potwierdza inne godziny otwarcia. Fot. PAP/PAP/Albert Zawada / Jacek Halicki/CC BY-SA 4.0
Biedronka potwierdza inne godziny otwarcia. Fot. PAP/PAP/Albert Zawada / Jacek Halicki/CC BY-SA 4.0

Nie odkładaj zakupów na koniec. Biedronka potwierdza inne godziny otwarcia

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Współcześnie wiele Polek i Polaków pracuje również w świąteczne dni. Dlatego w Wielką Sobotę trzeba naprawdę dobrze zorganizować sobie czas, jeśli chcemy zdążyć z zakupami. Do której będzie otwarta Biedronka w Wielką Sobotę? - takie pytanie zadaje sobie wiele osób. 8 kwietnia, czyli w Wielką Sobotę, wiele popularnych dyskontów będzie otwarte w innych niż zwykle godzinach.

Biedronka i inne markety w Wielką Sobotę

Zakupów 8 kwietnia lepiej nie odkładać w tym roku na ostatnią godzinę. Jeśli nie chcemy przeżyć przykrej niespodzianki, powinniśmy sprawdzić, do której godziny w Wielką Sobotę otwarte są markety handlowe.

Ustawa o zakazie handlu reguluje czas pracy sklepów w niedziele i święta. Dotyczy to oczywiście również Wielkiej Soboty.

8 kwietnia sklepy – w tym Biedronka – będą otwarte maksymalnie do godziny 14:00. Niektóre markety zdecydowanie szybciej zamkną drzwi przed klientami – również po to, żeby ich personel miał czas na przygotowanie się do świąt.


Do której Biedronka otwarta w Wielką Sobotę - 8 kwietnia

Biedronka jest chętnie odwiedzaną siecią handlową. Wiele osób w święta – również święta Wielkanocne – chętnie robi tam zakupy. Ale w Sobotę Wielkanocną nie ma co liczyć na tradycyjne godziny otwarcia sklepów. Także Biedronka szybciej zamknie podwoje.

8 kwietnia, czyli w Wielką Sobotę, klienci Biedronki zrobią zakupy tylko do godziny 13:00. Niektóre placówki mogą być jednak otwarte jeszcze krócej. Warto zawczasu sprawdzić to na stronie sieci – służy do tego specjalna wyszukiwarka.

Należy pamiętać, że zarówno w Wielkanoc, czyli wielkanocną niedzielę, jak i w Poniedziałek Wielkanocny sklepy nie będą otwarte.

Na zakupy do Biedronki będziemy mogli iść we wtorek, 11 kwietnia.

Niewykluczone, że zechcemy w Sobotę Wielkanocną skorzystać z oferty innej niż Biedronka sieci.


Lidl, Kaufland, Aldi - do której otwarte w Wielką Sobotę - 8 kwietnia

Oto godziny otwarcia dyskontów poszczególnych sieci handlowych:

  • Lidl, podobnie jak Biedronka, będzie otwarty do 13:00;
  • Kaufland również będzie otwarty do 13:00;
  • w Aldi zakupy zrobimy do 13:30.


Żabka - do której otwarta w Wielką Sobotę -  8 kwietnia

W sklepach Żabka obowiązują te same zasady jak podczas niedziel niehandlowych. Warto jednak w Wielką Sobotę w pobliskiej Żabce sprawdzić do której będzie otwarta.

Dlaczego? Godziny otwarcia będą zależały od franczyzobiorców. Niektórzy mogą albo zdecydowanie skrócić godziny otwarcia poszczególnych Żabek, lub w ogóle zamknąć je na święta Wielkanocne.

KW

Źródło zdjęcia: Biedronka potwierdza inne godziny otwarcia. Fot. PAP/PAP/Albert Zawada / Jacek Halicki/CC BY-SA 4.0

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka