(Monika Richardson o świętach Wielkiej Nocy. Fot. Instagram/@monikarichardson, PAP/Darek Delmanowicz)
(Monika Richardson o świętach Wielkiej Nocy. Fot. Instagram/@monikarichardson, PAP/Darek Delmanowicz)

Richardson o Wielkanocy: "Współczuję Jezusowi, ale..."

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 68
Monika Richardson podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat świąt Wielkanocnych. Zdecydowała się na dość ostry wpis. "Że ktoś umarł za mnie - nie czuję" – stwierdziła dziennikarka.

Przed nami kolejne święta Wielkanocne. Już wkrótce zasiądziemy razem z rodziną przy wielkanocnym stole. Ten czas to również moment na refleksje. Swoją opinią na temat świąt podzieliła się dziennikarka Monika Richardson. 

Richardson o swoich świętach Wielkiej Nocy 

Dziennikarka zamieściła na swoim Instagramie wpis poświęcony właśnie świętom wielkanocnym. Richardson stwierdziła, że święta mają dla niej jedynie sens, gdy spotyka się z bliskimi i spędza z nimi wspólny czas na gotowaniu czy rozmowach. 


"A tak serio: jak robicie, żeby ta noc była naprawdę wielka? Bo moje są ostatnio raczej małe. Albo wszystkie tak samo duże. Święta mają sens w spotkaniu z rodziną, we wspólnym czasie, wspólnym gotowaniu, w rozmowach. Ale że ktoś umarł za mnie - nie czuję. Nie zrozumcie mnie źle, mam ogromne współczucie dla Jezusa. Wiem, że był taki ktoś, wiem że był dobry. Czuję jego cierpienie i czuję, że cierpiał i umarł bez winy" – napisała Richardson. 

"Śmierć nie ma dla mnie większego znaczenia" 

W dalszej części wpisu Richardson stwierdziła, że "śmierć nie ma dla niej większego znaczenia". 

"Cykl życia nigdy się nie kończy i w tym sensie, nigdy się nie zaczyna. Wielkanoc to symbol nowego życia, wiem, ale co było nie tak ze starym? Jesteśmy zbudowani z naszych błędów, potknięć, nie możemy i nie powinnismy się ich wypierać. Po co? Żeby jeszcze raz iść tą samą drogą, tak samo głupi i ślepi?" – wyjaśniła.

Dość kontrowersyjny wpis spotkał się z przychylnymi opiniami. "Ja myślę tak samo. Wiara w Boga jest dla maluczkich. Ktoś to wymyślił dawno temu a niektórzy uwierzyli, że jest życie wieczne. Bez sensu to wszystko" – napisała jedna z internautek. 


MP

(Monika Richardson o świętach Wielkiej Nocy. Fot. Instagram/@monikarichardson, PAP/Darek Delmanowicz)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości