(Gęś hitem na TikToku i Krupówkach. Fot. TikTok/dekoratorwnetrzumyslu, flickr.com/CC BY 2.0)
(Gęś hitem na TikToku i Krupówkach. Fot. TikTok/dekoratorwnetrzumyslu, flickr.com/CC BY 2.0)

Pipka podbija internet. Nowy hit na Krupówkach

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Hitem na Krupówkach stała się maskotka przypominająca gęś. Wszyscy chcą mieć pluszową "Pipkę". Takie imię nosi bowiem gęś, która jest obecnie gwiazdą filmów na TikToku. Warto jednak zaznaczyć, że gęś z Jeziora Tarnobrzeskiego już wcześniej zasłynęła, kradnąc show politykowi PO Borysowi Budce.

W Polsce znane jest powiedzenia "głupia gęś". Jest ono jednak bardzo krzywdzące dla tych ptaków. Gęsi są bardzo mądre, wrażliwe oraz co ciekawe, prorodzinne. 

Gęś podbija TikToka 

Udowodniła to m.in. Pipka, gęś z Wake Parku przy ulicy Plażowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zwierzę od samego początku wychowywane jest przez właściciela obiektu i bardzo lubi towarzystwo ludzi. 

Pipka jakiś czas temu stała się gwiazdą TikToka. Wszystko za sprawą TikTokera Kamila Treli, który zamieścił filmik "Pipa zostaw pana". Pokazuje on charakterną gęś w akcji. Nagranie do tej pory zebrało ponad milion polubień. Nowy hit Krupówek 

Zainteresowanie Pipką w mediach społecznościowych przeniosło się również na ulicę Zakopanego. Na Krupówkach już nie owieczka, pluszowa gęś jest jedną z najchętniej kupowanych maskotek. 

– W tym sezonie turyści najczęściej kupują gęsi. To podobno przez filmy z internetu. Dziwne nie? Mogliby nagrać wideo z ciupagami, a oni gęsi promują, ale towar schodzi, to najważniejsze – mówi w rozmowie z Głosem24 jeden ze sprzedawców działających na zakopiańskich Krupówkach.

Również rozmówca RMF 24 potwierdza bardzo duże zainteresowanie gęsią. – Nie pluszowe owieczki, tylko gąski... Zainteresowanie nimi jest bardzo duże. Dokładnie w każdym wydaniu. Małym, dużym, średnim... – mówi rozgłośni. 

Pipka przerwała występ Borysa Budki 

Okazuje się, że Pipka swoją popularność zyskuje już od dłuższego czasu. Gęś postanowiła w maju 2021 roku skraść show podczas konferencji wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Zwierzę weszło przed kamery i pozowało fotoreporterom. Pipka dała również sobie zrobić zdjęcie z politykiem PO, po czym na zawołanie "Pipa, chodź na kawę", spokojnie powędrowała do pobliskiej kawiarni.

Jeden z lokalnych działaczy skwitował tylko sytuację, mówiąc, "dobrze, że to nie kaczka".

MP

(Gęś hitem na TikToku i Krupówkach. Fot. TikTok/dekoratorwnetrzumyslu, flickr.com/CC BY 2.0) 

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości