Arkadiusz Jakubik. Fot. PAP/Lech Muszyński
Arkadiusz Jakubik. Fot. PAP/Lech Muszyński

Słowa Jakubika nikogo nie pozostawią obojętnym. Chodzi o patriotyzm

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Arkadiusz Jakubik tymi słowami poruszył internautów. Aktor w wywiadzie dla WP opowiedział o swoim światopoglądzie. Nie zabrakło słów krytyki w stronę obecnej władzy, ale też zaskakującego wyznania; "Dzisiaj "patriota" brzmi jakoś koślawo, pejoratywnie. Budzi wstyd. Ja się z tym nie zgadzam".

Arkadiusz Jakubik - "Chory na Polskę"

Arkadiusz Jakubik od lat pozostaje jednym z topowych aktorów w kraju. Czterokrotny laureat Orła, który widzom zapaść w pamięć mógł najbardziej swoimi rolami w "Domu złym" lub "Klerze" , jest również muzykiem. Wraz z zespołem Dr.Misio wykonuje muzykę rock and rollową z satyrycznymi tekstami. To właśnie wokół muzycznej działalności Jakubika przeprowadzono z nim wywiad w WP, a dokładniej na temat jego najnowszego singla "Chory na Polskę".


Zapytany o budzący kontrowersje tekst utworu, w którym padają choćby słowa "Kiedy myślę o niej, patrzę jej prosto w oczy, coraz więcej mnie złości / Nie wystarczy mi życia, by wyleczyć się z Polski", Jakubik odparł:

"Wszyscy politycy są po jednych pieniądzach"

"Jeśli chodzi o Dr Misio, mocno pilnuję tego, żeby nikt go sobie nie przywłaszczył. Żadna ze stron politycznej przepychanki. Nie interesuje mnie obowiązująca narracja wobec obecnej władzy. Nawiasem mówiąc, też jej nie lubię.", dodając, że nie czuł wobec polityków sympatii również w poprzednich latach:

"Nie mówię tylko o obecnej sytuacji, ale i tym, co działo się przed 2015 r. Wtedy władzy też jakoś nie zależało na tym, żeby dopilnować tego, aby wszystkim obywatelom żyło się dostatnio i bezpiecznie. Zbieramy teraz owoce tamtych błędów. Ale ja nie jestem zwolennikiem bicia piany na temat władzy. Dla mnie wszyscy politycy są po jednych pieniądzach."

Jakubik nie zgadza się również z popularną ostatnio w pewnych środowiskach narracją, jakoby "któraś strona" zawłaszczyła dla siebie patriotyzm. Aktor śmiało opowiada o swoim patriotyzmie z dumą, zaznaczając, że absolutnie nie ma w tym powodu do wstydu.


"Jesteśmy Polakami, bądźmy z tego dumni"

"To jest patriotyzm. Jesteśmy Polakami, bądźmy z tego dumni. Chyba wszystkim nam zależy na dobru tego kraju. I wcale nie uważam, że "ta druga strona" nam to wszystko zawłaszczyła (...) Dzisiaj "ojczyzna" czy "patriota" brzmią jakoś koślawo, pejoratywnie. Budzą jakiś wstyd. Ja się z tym nie zgadzam. I nie mam problemu, żeby mówić głośno, że kocham Polskę, moją ojczyznę, tu się urodziłem i tutaj umrę."

Salonik

Źródło zdjęcia: Arkadiusz Jakubik. Fot. PAP/Lech Muszyński

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości