Ralph Kaminski podczas gali muzyki rozrywkowej i jazzowej Fryderyk Festiwal 2023, fot. PAP/Zbigniew Meissner
Ralph Kaminski podczas gali muzyki rozrywkowej i jazzowej Fryderyk Festiwal 2023, fot. PAP/Zbigniew Meissner

Fryderyki 2023. Gwiazdy szokują strojem. Mężczyzna w sukni ślubnej

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Przyznano Fryderyki 2023 - nagrody polskiego przemysłu muzycznego. W 2023 roku Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal odbywa się w Arenie Gliwice. Na wydarzenie przybyła plejada gwiazd. Niektóre postanowiły zaszokować strojem. Ralph Kamiński pojawił się w sukni ślubnej, a Doda w sukience z pasków.

Polskie nagrody muzyczne

Nagroda Muzyczna „Fryderyk” – to nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od 1995 r. Ich pomysłodawcą był ówczesny dziennikarz muzyczny Maciej Chmiel.  Fryderyki nazywane są "polskimi Grammy". Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej Nazwa nagrody pochodzi od imienia Fryderyka Chopina.

Stylizacje na gali Fryderyków

Tegoroczna gala Fryderyków odbywa się w Gliwicach. Monika Brodka wychodząc na scenę zaliczyła wpadkę, witając publiczność w... Katowicach. Brodka zaskoczyła również "kosmicznym" strojem.

image
podpis: Monika Brodka podczas gali Fryderyków, fot. PAP/Zbigniew Meissner

Ale to nie był najdziwniejszy kostium wieczoru. Doda pojawiła się bowiem w białej sukience składającej się z samych pasków.

Daria Zawiałow przyszła w komplecie z czarnej prześwitującej koronki.

image
podpis: Daria Zawiałow podczas gali Fryderyków, fot. PAP/Zbigniew Meissner

Sara James zaskoczyła kolorem swoich włosów. Nastolatka miała głowę całą w czerwonych warkoczykach. Natomiast Ania Wyszkoni przyszła w wielkiej puchatej kamizelce założonej do sandałków.

image
podpis: Ania Wyszkoni podczas gali Fryderyków, fot. PAP/Zbigniew Meissner

Największe zdumienie wywołał Ralph Kamiński, który zaprezentował się w sukni ślubnej. Jak się okazało, to kostium z jego teledysku.

image
podpis: Ralph Kamiński podczas gali Fryderyków, fot. PAP/Zbigniew Meissner

Fryderyki 2023 - nagrodzeni

Aż cztery statuetki zdobył Mrozu. Jedną z nagród zadedykował zmarłemu ojcu. Monika Brodka zgarnęła trzeciego z rzędu Fryderyka za reżyserię teledysku "Sadza". Tegorocznego Fryderyka kategorii Artystka Roku otrzymała Sanah, która nie pojawiła się na gali tłumacząc nieobecność zobowiązaniami zawodowymi.

Złote Fryderyki dla artystów najbardziej zasłużonych dla polskiej sceny przyznano wokalistce Ewie Bem, dyrygentowi Tadeuszowi Strugale, a także pośmiertnie do kompozytora muzyki m.in. filmowej Andrzeja Korzyńskiego.

ja

(Zdjęcie: Ralph Kaminski podczas gali muzyki rozrywkowej i jazzowej Fryderyk Festiwal 2023, fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura