Elon Musk. Fot. PAP/EPA
Elon Musk. Fot. PAP/EPA

Elon Musk wprowadza rewolucyjne zmiany na Twitterze. „Zobaczycie to”

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Elon Musk od października 2022 roku jest właścicielem Twittera. Budzi to spore kontrowersje – ekscentryczny amerykański miliarder zapowiedział właśnie kolejne zmiany, które odczują miłośnicy tego social medium.

Kontrowersyjne decyzje Muska dotyczące Twittera

Wiele decyzji i pomysłów Elona Muska, dotyczących Twittera, budzi znaczne emocje internautów. Poniżej wymieniamy tylko niektóre z nich:

Musk chce zlikwidować nieaktywne konta

Musk właśnie dał znać o kolejnym kroku. We wpisie na Twitterze poinformował o „usuwaniu kont, które nie miały żadnej aktywności od kilku lat”. „Prawdopodobnie zobaczycie spadek liczby obserwujących” - zaznaczył.

https://twitter.com/elonmusk/status/1655608985058267139?ref_src=twsrc%5Etfw">May 8, 2023

Również ta decyzja Muska wzbudziła niemałe kontrowersje i burzliwą dyskusję na Twitterze. Użytkownicy przypomnieli amerykańskiemu miliarderowi, że na Twitterze zachowanych jest wiele kont osób, które zmarły, lecz ich bliscy pozostawili je w ramach upamiętnienia. 

Użytkownicy Twittera gromadnie apelują do Muska, by zostawił w spokoju nieaktywne konta.

„Dlaczego chcesz to zrobić? Jest wiele legend, których już nie ma wśród nas. Ich historia na Twitterze jest na tyle ważna, że ​​warto ją zachować. Może zamiast sprzątać, trzymać je gdzieś osobno?” - zwrócił się do Muska Lefteris Karapetsas, założyciel aplikacji Rotki.


Kasowanie kont na Twitterze. Musk nabrał wody w usta

Irytację użytkowników budzi również to, że Musk nie doprecyzował, ani nie odpowiedział na żadne z pytań o konkrety. Na przykład? Co ściśle oznacza zakres „kilku lat”. Pojawiły się spekulacje, że Musk chce się rozprawić z botami, które stanowią prawdziwe utrapienie Twittera.

„Zgodnie z polityką Twittera użytkownicy powinni logować się na swoje konto co najmniej raz na 30 dni, aby uniknąć trwałego usunięcia z powodu długotrwałej bezczynności” - podaje Reuters.

Najnowsze dane z wewnętrznych analiz Twittera pokazują, że mniej niż 5 proc. jego użytkowników to fałszywe lub spamujące boty. Z botami, które nie są traktowane jako spamerskie, to około 15 proc. kont na Twitterze.

KW

Elon Musk. Fot. PAP/EPA

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie