Musk rezygnuje. Będzie nowy szef Twittera

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Elon Musk zatrudnił nowego dyrektora generalnego Twittera. Osoba ta zacznie swoją pracę za ok. 6 tygodni. Miliardera ma zastąpić na stanowisku CEO kobieta.

Musk rezygnuje z funkcji na Twitterze

- Z radością ogłaszam, że zatrudniłem nowego dyrektora generalnego X/Twitter. Zaczyna za ~6 tygodni! Moja rola zmieni się na bycie przewodniczącym wykonawczym i CTO, nadzorującym produkt, oprogramowanie i administratorów - ogłosił Elon Musk w mediach społecznościowych

 


Do zmiany na Twitterze zachęcili biznesmena sami użytkownicy. W grudniu ub. roku Musk przeprowadził sondę z pytaniem, czy powinien oddać portal w ręce kogoś innego. Większość internautów odpowiedziała twierdząco. Amerykańskie media sądzą, że Muska zastąpi była szefowa ds. reklamy w NBCUniversal, Linda Yaccarino, ale są to nieoficjalne przecieki. 


Porządki Muska 

Elon Musk zakupił Twittera za 44 mld dolarów jesienią 2022 roku. Od tego czasu zdążył wprowadzić płatną opcję blue - subskrypcji, które mają promować konta. Obecnie Twitter likwiduje też konta, które nie były aktywne przez dłuższy okres. Musk i jego ludzie nie sprecyzowali jednak, o jaką przerwę w korzystaniu z mikroblogów chodzi. Stąd u wielu użytkowników Twittera są spadające liczby obserwowanych. 

Fot. Elon Musk/Youtube


GWUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie