Kukiz: Grałem koncerty dla PO, a potraktowali mnie jak frajera

Redakcja Redakcja Kukiz'15 Obserwuj temat Obserwuj notkę 30
Paweł Kukiz przyznaje, że przed laty fascynowała go aktywność polityczna PO i Donalda Tuska. Jak dodał w rozmowie z Radiem Plus, poglądy zmieniły mu się z czasem rządów tej partii, gdy nie dostrzegał realnej walki z korupcją. - Potraktowali mnie jak frajera - wspomina muzyk.

Kukiz zawiedziony Tuskiem

Artysta dostaje od 2 lat mocno od internautów i dziennikarzy za to, że związał się porozumieniem PiS. Polityczny układ obejmuje wspólne głosowanie w Sejmie nad najważniejszymi ustawami w zamian za m.in. wprowadzenie sędziów pokoju i innych reform, których domagał się Paweł Kukiz. W sieci powszechnie wyborcy opozycji nazywają go "szmatą" bez honoru - bo kiedyś śpiewał, że nie zostanie politykiem i złamał słowo. Przed Kukizem trudny wybór - czy wystartować samodzielnie w wyborach, wejść na listy PiS lub pożegnać się z polityką.  


- Pamiętam jak miałeś Tusk cały pakiet antykorupcyjny. Byłem wtedy zakochany w Platformie Obywatelskiej, a jak frajera mnie potraktowali. Jeździłem i im koncerty grałem, a on mówi: "mamy cały komplet ustaw antykorupcyjnych", wszystko, to i tamto. Ani jednej nie uchwalili - powiedział Kukiz. 

- Tusk na przykład w tej chwili idzie 4 czerwca, będzie szedł pod hasłem "koniec ze złodziejstwem, koniec z drożyzną". To pokaż mi, człowieku, jedną ustawę chociaż, którą zrobiłeś, w jaki sposób, jakiś projekt ustawy i w jaki sposób chcesz ze złodziejstwem walczyć, człowieku, bo pamiętam jak ty miałeś cały pakiet antykorupcyjny - irytował się poseł.  


Kukiz czeka na sygnał od PiS 

Niewykluczone, że Kukiz pojawi się na konwencji programowej PiS 13-14 maja. Doszłoby wówczas do podpisania analogicznego porozumienia z Jarosławem Kaczyńskim, do którego doszło przed dwoma laty. - Jak taki telefon dostanę, a myślę, ze taki będę miał, to wtedy wsiadam w samochód, jadę do Warszawy na dalszy ciąg rozmów o postulatach Kukiz'15, który powinien być zwieńczony podpisaniem umowy na podobnych zasadach, jak podpisaliśmy z prezesem Kaczyńskim i PiS w czerwcu 2021 roku - podkreślił.  

Fot. Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński/Twitter 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka