(Celine Dion odwołuje trasę koncertową. Fot. commons.wikimedia.org)
(Celine Dion odwołuje trasę koncertową. Fot. commons.wikimedia.org)

Celine Dion odwołuje trasę koncertową. Miała wystąpić w Polsce

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Celine Dion poinformowała w mediach społecznościowych, że musi odwołać swoją trasę koncertową "The Courage World Tour". Kanadyjska wokalistka w ramach trasy miała zagrać dwa koncerty w Polsce. Powodem tej decyzji jest rzadka choroba, na którą cierpi artystka.

Celine Dion nie wystąpi w Polsce 

Celine Dion w piątek wieczorem poinformowała o odwołaniu trasy koncertowej "The Courage World Tour", która była zaplanowana na obecny i przyszły rok. Artystka miała zagrać ponad 20 koncertów w Europie. Na trasie była również Polska, kanadyjska wokalistka 8 marca 2024 roku miała wystąpić w Łodzi na Atlas Arenie, a 10 marca w Krakowie na Tauron Arenie. 

Tournée rozpocząć się miało 26 sierpnia w Amsterdamie, a zakończyć 22 kwietnia 2024 roku koncertem w Londynie. Fani jednak będą musieli dłużej poczekać na występ gwiazdy. 

"Bardzo mi przykro, że po raz kolejny was rozczarowuję. Ciężko pracuję, aby odzyskać siły, ale koncertowanie może być bardzo trudne, nawet gdy jesteś w 100 proc. sprawny" – napisała na Instagramie Celine Dion. 


"To nie fair wobec was, że ciągle przekładamy występy i chociaż łamie mi to serce, najlepiej będzie, jeśli odwołamy wszystko teraz, dopóki nie będę naprawdę gotowa, by wrócić na scenę. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że się nie poddaję... i nie mogę się doczekać, kiedy znów was zobaczę!" – dodała. 

Osoby z biletami zakupionymi na koncerty m.in. w Polsce, mogą ubiegać się o ich zwrot w punktach sprzedaży. 

Celine Dion cierpi na rzadką chorobę 

55-letnia gwiazda muzyki nie po raz pierwszy odwołuje swoją trasę koncertową. W grudniu 2022 roku Celine Dion podzieliła się ze światem smutną wiadomością, że cierpi na schorzenie neurologiczne Moersscha-Woltmana. Ma zapewnioną opiekę lekarzy, ale stan jej zdrowia w związku ze sztywnością ciała nie ulega poprawie.

Zespół sztywnego człowieka to bardzo rzadkie schorzenie, którego przyczyna nie jest poznana przez medyków. Objawia się niezwykle silnymi skurczami różnych mięśni ciała. Te z kolei mogą prowadzić do złamań kości czy zwyrodnienia kręgosłupa. Chory na zespół Moerscha-Woltmana cierpi od kilku miesięcy do nawet wielu lat, po czym następuje stabilizacja stanu zdrowia. Schorzenie leczy się farmakologicznie. 

Zawirowania w życiu i karierze Celine Dion rozpoczęły się na dobre od pandemii koronawirusa, gdy nie mogła występować przed publicznością. Ostatni raz na scenie zaśpiewała w marcu 2021 roku. 

MP

(Celine Dion odwołuje trasę koncertową. Fot. commons.wikimedia.org)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura