W miejscowości Boksycka zginęło aż 5 osób. Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego/Facebook
W miejscowości Boksycka zginęło aż 5 osób. Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego/Facebook

Wracali z wesela, zginęli na drodze. Koszmarny wypadek w Świętokrzyskiem

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Pięć osób zginęło, a dwie zostały ranne w wypadku na dk 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim. Wszystkie ofiary śmiertelne to rodzina, która nad ranem wracała z wesela.

Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem punto, którego prowadził 72-latek.


Zginęła rodzina, która wracała z wesela

„Echo Dnia” ustaliło, że fiatem punto podróżowała rodzina, która wracała z imprezy weselnej. W zdarzeniu zginął 72-letni mężczyzna, 43-letni mężczyzna, 38-letnia kobieta oraz 19-latek i 18-latka. 15-letni pasażer fiata punto trafił do szpitala. Obrażenia odniósł także kierujący mercedesem.

Auta były zmiażdżone. Ofiary i rannych strażacy musieli wyciągać przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Zawinił kierowca mercedesa?

Trwa szczegółowe wyjaśniania okoliczności wypadku. RMF FM podaje nieoficjalnie, że kierowca mercedesa na łuku drogi miał zjechać na przeciwległy pas jezdni. Tam uderzył w barierkę, odbił się od niej, po czym znalazł się na kursie kolizyjnym z fiatem punto, którym podróżowało sześć osób. Doszło do zderzenia czołowego.

W poniedziałek 38-letni kierowca został zatrzymany w charakterze podejrzewanego o spowodowanie wypadku. - Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy dał podstawy, aby zatrzymać kierującego mercedesem - powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach,

Od kierowcy mercedesa została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. - Czekamy na wyniki tych badań – dodał Prokopowicz.

ja

(Zdjęcie: W miejscowości Boksycka zginęło aż 5 osób. Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego/Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj92 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości