(Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24)
(Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24)

Nietypowy rekord Guinnessa na PGE Narodowym. Amerykanie pokonani

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W niedzielę Totalizator Sportowy pobił rekord Guinnessa. Na płycie PGE Narodowy w Warszawie zebrało się 550 osób, które w tym samym czasie drapały Zdrapki. Poprzedni rekord należał do amerykańskiej Idaho Lottery.

Totalizator Sportowy z rekordem Guinnessa

Niedziela na PGE Narodowy należał do Totalizatora Sportowego. Na specjalnie zaprojektowanych sektorach na płycie stadionu od godziny 11:00 gromadzili się miłośnicy Zdrapek. Celem wszystkich uczestników akcji było zapisanie się księdze rekordu Guinnessa. I tak też się stało! 

Kilkanaście minut po godzinie 12.00 rekord został pobity. W tym samym czasie Zdrapki drapało 550 osób, które wcześniej zadeklarowały chęć udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nadzór nad próbą bicia rekordu sprawowali specjalni sędziowie, a skuteczność próby potwierdził Sędzia Główny, przedstawiciel Guinness World Records®.


Rekord Guinnessa to nie jedyna idea, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu. – Chcieliśmy pokazać, że drapanie Zdrapek to nie tylko emocje związane z tym, że ktoś wygrywa. To także emocje związane z tym, że spędza się miło czas, ale to przede wszystkim wsparcie dla polskiego sportu i kultury, bo z każdej złotówki przeznaczonej na gry Lotto, 19 groszy trafia właśnie na te cele – powiedziała w rozmowie z Salon24 Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Magdalena Kopka-Wojciechowska. 

Zabawa ze Zdrapkami na PGE Narodowy 

Uczestnicy na wstępie otrzymali pakiety startowe zawierające Zdrapki do drapania podczas bicia rekordu oraz gadżety LOTTO. Wygrane wydrapane podczas wydarzenia można było odebrać w mobilnej kolekturze LOTTO.

Cała impreza prowadzona była przez dobrze znaną miłośnikom gier LOTTO para prezenterów: Agata Kamila Jasińska oraz Conrado Moreno. Przez cały czas muzykę serwował DJ Hugo, a w przerwach magiczne show robił "Magic of Y". Goście mieli również możliwość spotkania z influencerami, promującymi gry LOTTO, na PGE Narodowy pojawił się m.in. Jan Dąbrowski. 

Po zakończeniu próby dla uczestników nadal były dostępne liczne atrakcje, m.in. Cymbergaj, Batak, Money Chamber, Instaspot, Szkic Boty i Green Screen.


W biciu rekordu mogły brać udział wyłącznie osoby, które ukończyły 18. rok życia.

MP

Czytaj dalej:

Zobacz galerię zdjęć:

(Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Magdalena Kopka-Wojciechowska. Fot. Salon24)
(Członek Zarządu Totalizatora Sportowego Magdalena Kopka-Wojciechowska. Fot. Salon24) (Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24) (Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24) (Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24) (Bicie rekordu Guinnessa. Fot. Salon24)
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie