źródło zdjęcia: PAP/Piotr Nowak
źródło zdjęcia: PAP/Piotr Nowak

Trzaskowski o lex Tusk. Ma też dobrą radę dla Tomasza Lisa

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się do kontrowersyjnej ustawy o powołaniu komisji do zbadania rosyjskich wpływów w Polsce latach 2015-2022. Polityk wypowiedział się też na temat planowanego marszu opozycji 4 czerwca. Co ciekawe, działacz KO wbił szpilkę Tomaszowi Lisowi - za niedawny wpis dziennikarza na Twitterze.

Trzaskowski komentuje kontrowersyjną ustawę

Rafał Trzaskowski został zapytany przez portal Wp.pl. o ustawę "Lex Tusk". Zakłada ona powołanie specjalnej komisji do zbadania rosyjskich wpływów w Polsce latach 2015-2022. Wg. opozycji jest ona tylko i wyłącznie batem na niechętnych obecnej władzy polityków.


"Sytuacja, w której komisja parlamentarna złożona z pisowskich aparatczyków zastępuje sądy i prokuraturę, i na podstawie spiskowych teorii oraz zmanipulowanych dokumentów ma decydować o tym, że politycy obecnej opozycji nie będą mogli zajmować funkcji państwowych, przypomina sytuację z najgorszych państw autorytarnych" - powiedział prezydent stolicy w rozmowie.

Trzaskowski: Postawić Dudę przed trybunałem Stanu

Trzaskowski w ostrych słowach skomentował postawę prezydenta Andrzeja Dudy, który bez wahania złożył podpis pod kontrowersyjną ustawą. Samorządowca nie przekonują słowa polityka, który zadeklarował niedawno, że zamierza złożyć projekt nowelizacji przepisów, które zmienią sposób funkcjonowania komisji.

"Do prezydenta być może dociera, jak wielki błąd popełnił. Ostatecznie i tak cała ta ustawa musi wylądować w koszu. Kosmetyczne poprawki nie zmienią jej antykonstytucyjnego charakteru. (...) Wszyscy odpowiedzialni za tę kpinę z demokracji powinni zostać rozliczeni" - tłumaczył w rozmowie z Wp.pl Trzaskowski.

Trzaskowski krytykuje Lisa. Poszło o wpis o "komorach"

W dalszej części wywiadu Trzaskowski krytycznie odniósł się do wpisu Tomasza Lisa. Przypomnijmy, że dziennikarz napisał na Twitterze: "znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora".

"Uważam, że bardzo wiele osób powinno na stałe odłączyć się od Twittera. Po prostu" - powiedział prezydent Warszawy

MB

(Źródło zdjęcia: Pap/Piotr Nowak - spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w Warszawie)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka