na zdjęciu: Szef koła poselskiego ugrupowania Krzysztof Bosak (C) z żoną Kariną Bosak (C-prawa) oraz posłowie Konfederacji Sławomir Mentzen (3P) i Janusz Korwin-Mikke (P) podczas konwencji politycznej Konfederacji w Butelkowni w Centrum Praskim Koneser w
na zdjęciu: Szef koła poselskiego ugrupowania Krzysztof Bosak (C) z żoną Kariną Bosak (C-prawa) oraz posłowie Konfederacji Sławomir Mentzen (3P) i Janusz Korwin-Mikke (P) podczas konwencji politycznej Konfederacji w Butelkowni w Centrum Praskim Koneser w

Konfederacja wraca na Facebooka. Jak to się stało?

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Wyborcy Konfederacji będą zachwyceni. Facebook przywrócił stronę tej partii w swoim serwisie. Powód decyzji władz platformy może zaskakiwać. Przedstawiciele FB tłumaczą, że profil ugrupowania przestał być groźny z powodu końca pandemii koronawirusa.

Konfederacja wraca na Facebooka

O decyzji władz platformy poinformowali członkowie partii w mediach społecznościowych. - FB ocenił, że skoro wir-celebryta już cudownie nie jest groźny, to można przywrócić profil partii, która zagrażała zdrowiu mówiąc, że wir-celebryta nie jest taki groźny, żeby zamykać gospodarkę - napisał poseł Konrad Berkowicz na Facebooku.


Władze platformy się tłumaczą. Chodzi o koniec pandemii

Władze portalu wyjaśniają swoją decyzję. - Podczas pandemii usunęliśmy stronę Konfederacji na Facebooku, ponieważ wielokrotnie publikowała szkodliwe informacje na temat Covid-19, które mogły przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zachorowania lub rozprzestrzeniania się choroby. Było to niezgodne z naszymi politykami stworzonymi na podstawie wytycznych międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia - przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Meta Platforms.


- W wyniku ogłoszenia przez WHO, że wirus Covid-19 nie stanowi już globalnego zagrożenia dla zdrowia, oraz ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce, ustaliliśmy, że interes publiczny przewyższa obecnie ryzyko wyrządzenia przez stronę bezpośredniej szkody. Z tego względu przywracamy stronę Konfederacji i dopuszczamy jej treści jako warte publikowania - dodano w oświadczeniu.

Piekło zamarzło. Minister PiS broni Konfederację

Z decyzji władz Facebooka ucieszył się minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. - Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca. Możemy się nie zgadzać, ale dla PiS wolność słowa zawsze będzie najważniejsza - napisał polityk na Twitterze.


Cieszyński podkreślił, że rząd interweniował w sprawie zablokowania strony partii na Facebooku. - Podjęliśmy szereg spotkań na najwyższym szczeblu i wskazywaliśmy, że nie można w nietransparentny i wybiórczy sposób banować. Szczególnie profili, które mają wpływ na debatę publiczną - powiedział minister na Twitterze.

na zdjęciu: Szef koła poselskiego ugrupowania Krzysztof Bosak (C) z żoną Kariną Bosak (C-prawa) oraz posłowie Konfederacji Sławomir Mentzen (3P) i Janusz Korwin-Mikke (P) podczas konwencji politycznej Konfederacji w Butelkowni w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, PAP/Piotr Nowak

MB

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka