fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0
fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0

Orłosiowi puściły nerwy. Dziennikarz uderza w artystów grających w Opolu

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 119
Festiwal w Opolu startuje! W dniach 9-11 czerwca na scenie w 60. jubileuszową edycję imprezy wystąpią dziesiątki popularnych artystów. Ale czy na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem? Maciej Orłoś apeluje: "Odwołajcie festiwal w Opolu dla dobra sprawy i przyszłości Polski".

Po odejściu z TVP Maciej Orłoś nie przestaje krytykować publicznych mediów

Maciej Orłoś to jeden z byłych dziennikarzy TVP, który aktualnie stoi w mocnej opozycji do stacji. Nie gryzie się w język, nazywając Telewizję Polską "szczujnią" i "machiną propagandową". W tym roku szczególnie dużą uwagę poświęcił opolskiemu festiwalowi. Orłoś od dłuższego czasu apelował, by nie doprowadzić do organizacji 60. edycji imprezy. Wszystko przez patronat TVP. 

– Skoro prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski nie rozumie, że jego miasto nie powinno autoryzować propagandy TVP, nie powinno też autoryzować faktu, że Telewizja Polska doprowadziła do upadku poziomu festiwalu opolskiego, to może ktoś z jego otoczenia powinien mu to wytłumaczyć. Na przykład Rafał Trzaskowski. Dlaczego Rafał Trzaskowski? Dlatego, że Arkadiusz Wiśniewski poprał Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich, a potem, dwa lata temu, współtworzył ruch samorządowy, skupiony wokół prezydenta Warszawy – Zwrócił się jakiś czas temu do prezydenta Opola. Jego starania jednak zeszły na niczym, ponieważ festiwal nie został zbojkotowany przez władze miasta. Orłoś rozpaczliwie walczył jednak dalej o swoją sprawę, następnym razem apelując do samego Rafała Trzaskowskiego. 


– Mam apel do Rafała Trzaskowskiego. Może trzeba prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu wytłumaczyć, że nie wypada by ktoś, kto należy do szeroko rozumianej opozycji demokratycznej, organizował cokolwiek wspólnie z TVP, a zwłaszcza coś, co ma tak polityczny i propagandowy wymiar w roku wyborczym, jak 60. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Panie prezydencie Trzaskowski trzeba działać. Odwołajcie festiwal w Opolu dla dobra sprawy i przyszłości Polski – Uderzył w prezydenta Warszawy z wyrzutami. 

Orłoś nie daje za wygraną

Gdy kolejny raz apel nie przyniósł oczekiwanych efektów, Orłoś sięgnął po ostatnią deskę ratunku i spróbował przemówić do rozsądku samym wykonawcom, którzy 9. czerwca wystąpią na fesiwalu. Na twitterze opublikował wpis:

"Zastanawiam się czy ktokolwiek z artystów, którzy mają wystąpić na festiwalu w Opolu, ocknie się po ostatnich wydarzeniach, i zrezygnuje, nie chcąc firmować swoją twarzą szczujni, propagandy, manipulacji, kłamstwa. Ja niestety wątpię. A Wy?"


fot. Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0

Salonik

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj119 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura