Stacja Orlen. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Stacja Orlen. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Orlen Deutschland rozwija biznes. Kolejne przejęcie w Niemczech

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Orlen Deutschland przejął od OMV 17 samoobsługowych punktów tankowania w Niemczech. W ciągu najbliższych dwóch lat na niemieckich stacjach Orlenu do ponad 430 zwiększy się liczba punktów ładowania pojazdów elektrycznych - poinformował PKN Orlen.

Orlen Deutschland ma w Niemczech ponad 600 stacji paliw

PKN Orlen wskazał, że liczba stacji paliwowych obsługiwanych przez spółkę Orlen Deutschland w Niemczech wynosi obecnie ponad 600.

Koncern poinformował, że na początku czerwca br. przejął od austriackiej firmy OMV kolejnych 17 samoobsługowych punktów w krajach związkowych: Bawarii (13 lokalizacji), Badenii-Wirtembergii (3) i Hesji (1). „Każda z nich przejdzie rebranding i będzie działać pod marką ORLEN express” - podał Orlen. Wcześniej Orlen Deutschland kupił 56 stacji paliw OMV Deutschland GmbH w Turyngii i Saksonii.


PKN Orlen rozwija sieć stacji paliw 

PKN Orlen przypomniał, że do 2030 roku planuje uruchomić w sumie 3,5 tys. stacji paliw na wszystkich rynkach detalicznych, na których jest obecny.

„To o 400 punktów więcej niż dotychczas, przy czym nowe stacje powstaną głównie za granicą, w tym m.in. w Niemczech” - przekazał Orlen.

Koncern zwrócił uwagę, że Niemcy są także jednym z rynków, na których planuje „intensywny rozwój punktów ładowarek elektrycznych”.

„Zgodnie ze zaktualizowaną strategią Orlen 2030, koncern planuje do końca dekady mieć 10 tysięcy ładowarek, głównie w Polsce, Czechach i Niemczech. Tylko w najbliższych dwóch latach liczba stacji ładowania w Niemczech ma wzrosnąć do ponad 430” - poinformowała spółka.


Orlen Deutschland ma w Niemczech stacje pod marką Star i Orlen

Orlen Deutschland ma w Niemczech stacje pod marką Star i Orlen. Działa tam od 2003 r.

PKN Orlen podaje, że obecnie jest właścicielem 3000 stacji paliw na 5 rynkach w regionie(na Litwie, na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i w Niemczech – red.) oraz 2300 punktów gastronomicznych. Spółka podkreśla, że na rynku detalicznej sprzedaży paliw w regionie obsługuje ponad 15 mln klientów. Orlen jest właścicielem w sumie 7 rafinerii znajdujących się w Polsce, Czechach i na Liwie.

KW

Stacja Orlen. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka