Ziobro odgryzł się Weberowi. "Bezczelny Szwab"

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 150
Manfred Weber publicznie wyraził nadzieję, że PiS przegra wybory, a Polska "wróci do Europy". - Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS - powiedział w wywiadzie szef EPL. Zbigniew Ziobro postanowił przebić wszystkich polityków w reakcjach. Minister sprawiedliwości po kilku dniach od publikacji wywiadu nie gryzie się w język i nazywa Webera "bezczelnym szwabem".

Weber o "zaporze ogniowej przeciw PiS"

- Opowiadamy się za kursem, który wyklucza radykałów. Alternatywa dla Niemiec (AfD), (Marine) Le Pen, to nasi polityczni wrogowie. Sformułowałem trzy warunki jakiejkolwiek współpracy: proeuropejskość, proukraińskość, praworządność. W ten sposób budujemy zaporę ogniową przeciwko PiS. Jesteśmy jedyną siłą, która może zastąpić PiS w Polsce i poprowadzić ten kraj z powrotem do Europy - stwierdził Manfred Weber. - PiS należy do obozu naszych przeciwników politycznych. Ustawa „lex Tusk”, procedura z artykułu 7, wybór ugodowych sędziów – tym stawia się poza demokratycznym dyskursem i dołącza do towarzystwa z AfD i Le Pen - oznajmił niemiecki polityk.   


Ziobro po bandzie o Weberze

Do słów Webera odniósł się na początku tygodnia Mateusz Morawiecki, nazywając je skandalicznymi. Teraz jeszcze mocniej zareagował lider Suwerennej Polski. 

- Bezczelny Szwab! Już się nie kryją. Do tego potrzebny jest im Tusk. Drang nach Osten! - napisał Ziobro. 

  


"Drag nach Osten" 

"Drag nach Osten" było ideologią Adolfa Hitlera, który żądał zniemczenia ziem słowiańskich i bałtyckich - germanizacji i napływu tam ludności niemieckiej. Oznaczała agresywną ekspansję hitlerowskich Niemiec w czasie II wojny światowej. 

Fot. Zbigniew Ziobro/PAP


GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj150 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka