Skandaliczna sytuacja w Nowym Sączu.  Fot. Twitter/Marcin Lob / Canva
Skandaliczna sytuacja w Nowym Sączu. Fot. Twitter/Marcin Lob / Canva

Kierowca staranował nastolatków na pasach. Wszystko się nagrało

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Skandaliczna sytuacja w Nowym Sączu. Trzech nastolatków zostało staranowanych na pasach przez pędzący samochód na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu. Ciarki przechodzą gdy patrzy się na nagranie, pokazujące głupotę i nieostrożność kierowcy. Są zarzuty dla 29-letniego Słowaka.

Wypadek w Nowym Sączu. Zarzuty dla kierowcy ze Słowacji

Zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego usłyszał 29-letni kierowca ze Słowacji, który we wtorek na przejściu dla pieszych w Nowym Sączu z impetem wjechał w trzech młodychmężczyzn. Grozi mu do trzech lat więzienia – poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. 

– Policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zdecyduje wkrótce o dalszych krokach wobec zatrzymanego – przekazał rzecznik.

Na dole tekstu znajduje się bulwersujące nagranie całego wydarzenia.


Zdarzenie nagrała kamera samochodu

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 18.20 na Alejach Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu. Zdarzenie nagrała kamera samochodu, który prawidłowo zatrzymał się przed pasami. Na filmie widać, jak Słowak wjeżdża z dużą prędkością w dwóch 17-latków i 19-latka.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW wykonywał manewr omijania pojazdu marki Renault, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić im przejście na drugą stronę. Kierowca BMW nie zatrzymał się i potrącił pieszych. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Sączu. 29-letni kierujący BMW był trzeźwy – relacjonował rzecznik policji.


Poszkodowanie otrzymali pomoc

Poszkodowani otrzymali pomoc medyczną, dwóch z nich zostało wypisanych do domu jeszcze tego samego dnia, natomiast 17-latek nadal pozostaje w szpitalu.

A oto nagranie tej skandalicznej i niebezpiecznej sytuacji.


KW

Skandaliczna sytuacja w Nowym Sączu. Fot. Twitter/Marcin Lob / Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości