(Zełenski podczas szczytu NATO. Fot. Screen z Twittera)
(Zełenski podczas szczytu NATO. Fot. Screen z Twittera)

Zdjęcie Zełenskiego w centrum uwagi. Komentarz Millera wywołał burzę

Redakcja Redakcja NATO Obserwuj temat Obserwuj notkę 151
W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak Wołodymyr Zełenski stoi sam podczas szczytu NATO w Wilnie. Fotografię udostępnił Leszek Miller, który dodał do niej jednoznaczny komentarz. Wpis byłego premiera spotkał się z falą krytyki.

Zełenski podczas szczytu NATO

Światło dzienne ujrzało zdjęcie zrobione we wtorkowy wieczór, kiedy to po obradach politycy z bliskimi udali się na obiad roboczy w pałacu prezydenckim, na zaproszenie Gitanasa Nausedy. 

Na fotografii widzimy m.in. Włodymyra Zełenskiego, który stoi sam. Obok jego żona, Ołena rozmawia z  żoną premiera Macedonii - Eleną Kovacerską. 

Zdjęcie zostało zrobione w złym momencie. Na innych fotografiach prezydent Ukrainy rozmawia uśmiechnięty m.in. z premierem Holandii Markiem Rutte i szefową rządu Włoch - Giorgią Meloni.


Komentarz Millera nie spodobał się internautom 

Zdjęcie na swoim Twitterze udostępnił Leszek Miller. ""Przykra lekcja realpolitik" – opisał fotografię. 

Wpis byłego premiera spotkał się z nieprzychylnymi opiniami internautów. Posłanka lewicy Anna-Maria Żukowska w odpowiedzi napisała, że "przykrą lekcję realpolitik to Pan dostał z Magdaleną Ogórek". Z kolei poseł Dobrego Ruchu Paweł Szramka uważa, że Miller "się nie wyspał". 

Gwarancja bezpieczeństwa od grupy G7 

W środę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski podczas szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Wilnie oświadczył, że Ukraina otrzymała gwarancje bezpieczeństwa od grupy G7, co jest naszym sukcesem i ma wpływ na przyszłość naszych dzieci; te gwarancje to etap naszej drogi do NATO.

"Decyzje podjęte w stolicy Litwy były bardzo potrzebne Ukrainie, dlatego jestem wdzięczny za okazane nam praktyczne wsparcie" - dodał Zełenski.

Kraje G7 we wspólnej deklaracji zobowiązują się do udzielenia długoterminowego wsparcia militarnego Ukrainie oraz gwarancji bezpieczeństwa dla tego kraju w celu obrony przed obecną inwazją rosyjską i powstrzymania takiej agresji w przyszłości - podała AFP, która widziała dokument.

MP

(Zełenski podczas szczytu NATO. Fot. Screen z Twittera)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka