Zdjęcie: Pixabay
Zdjęcie: Pixabay

Sztuka ulicy: konkurs fotograficzny

Redakcja Redakcja Sztuka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Sztuka jest na wyciągnięcie ręki – udowadniają to artyści uliczni, których prace mijamy każdego dnia. Wystarczy tylko zatrzymać się, żeby dostrzec ukryte w miejskiej dżungli perły. Z podobnego założenia wyszła fundacja State of Poland, która zorganizowała konkurs fotograficzny „Sztuka ulicy”. Jak wziąć w nim udział?

Sztuka codzienna

– Kiedy mamy ochotę na kontakt ze sztuką, najczęściej zastanawiamy się, które muzeum moglibyśmy odwiedzić. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem wystarczy wyjść na ulicę! Wszak ulica, to nie tylko szara kostka brukowa! To wspaniały Street Art, który niejednokrotnie porusza istotne kwestie i problemy społeczeństwa. – pisze organizator konkursu, fundacja State of Poland.

W sztuce ulicznej bardzo duże znaczenie ma kontekst dzieła, który może zależeć od jego umiejscowienia i dopiero szersze spojrzenie może nadać ulicznej sztuce głębszego znaczenia. Stąd też fotografia sztuki ulicznej może być dobrym nośnikiem kontekstu sztuki ulicznej.

Jak zgłosić się do konkursu?

Zgłoszenie konkursowe można wysłać na dwa sposoby – zamieszczając wykonane przez siebie zdjęcie w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym profilu State of Poland lub oznaczając profil State of Poland na Instagramie pod zdjęciem na własnej tablicy. Konkurs trwa do 22 lipca, wyniki zostaną ogłoszone między 24 a 27 lipca. 8 laureatów otrzyma głośnik mobilny JBL Go 3.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej organizatora.


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura