Kukiz nie wytrzymał. Ostry komentarz o jedynce Konfederacji i od razu "dymy"

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Paweł Kukiz wyraził oburzenie tym, że w Konfederacji nastąpiła "podmiana" kandydata numer jeden na toruńskiej liście do Sejmu. Tomasza Mentzena - brata Sławomira Mentzena, lidera ugrupowania - zastąpił Przemysław Wipler, były poseł PiS. Kukiz zarzucił mu sprzedajność.

Jak pisaliśmy we wtorek w Salonie24, w wyborach w ogóle nie wystartuje Tomasz Mentzen, brat jednego z dwóch liderów Konfederacji. Tomasz Mentzen, który wygrał partyjne prawybory w Toruniu, z wyścigu o fotel na Wiejskiej miał zrezygnować z powodów osobistych. Zastąpił go Przemysław Wipler, którego zdjęcie z liderem Konfederacji obiegło wczoraj media społecznościowe. Mentzen, zapowiadając nową "jedynkę" na liście, pozował z byłym posłem PiS z kuflami piwa. 

Kukiz kontra Wipler

Wiadomość zelektryzowała Pawła Kukiza, który prawdopodobnie wystartuje w wyborach z listy Zjednoczonej Prawicy. - W prawyborach (które były płatne) w Toruniu wygrał brat Mentzena. Teraz okazuje się, że jednak jedynkę dostaje Wipler. Zapłacił czy odebrał wypłatę? - zapytał muzyk. 

Wipler nie pozostał mu dłużny. - Tak, może z za 4 bańki z rezerwy budżetowej i jedynkę z Opola, w zamian za 8 lat podkładania się pod najgorsze syfy w historii polskiego parlamentaryzmu od 1989 i za sprzedanie milionów wyborców z 2015 roku? - drwił z Kukiza. 

 


Polityczna droga Wiplera 

Do Sejmu Wipler dostał się w 2011 roku, gdy w okręgu warszawskim wywalczył mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. Wstąpił też do partii, z której odszedł czerwcu 2013, występując również z klubu parlamentarnego PiS i zakładając Stowarzyszenie „Republikanie”. Organizacja nawiązała współpracę z byłymi politykami PO, angażując się w projekt Jarosława Gowina, który docelowo przekształcił się w Polskę Razem. 


Wipler odszedł z tej formacji i zaangażował się Kongres Nowej Prawicy, którym kierował Janusz Korwin-Mikke. Był pierwszym wiceprezesem tej partii, a w roku 2014 był też jej kandydatem w wyborach na prezydenta Warszawy, w których ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. W styczniu 2015 roku wraz z Korwin-Mikkem ogłosił powstanie nowej partii pod nazwą KORWiN: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Później wycofał się z politycznej aktywności, zajmując się m.in. biznesem. 

Fot. Paweł Kukiz/Sławomir Mentzen i Przemysław Wipler/Canva 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka