Fot. Screen z Twittera, PAP/Tomasz Waszczuk
Fot. Screen z Twittera, PAP/Tomasz Waszczuk

Współpracownik Ziobry tak ostro o Tusku nie mówił. "Zwykły cham"

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Minister w KPRM Michał Wójcik z Suwerennej Polski ostro wypowiedział się o Donaldzie Tusku. – To zwykły cham, który w czasie wyborów podkręca atmosferę – stwierdził polityk. Wójcik nazwał również lidera PO "kłamcą i manipulantem".

Tusk o przesunięciu wyborów 

W czwartek Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Ostródy. Lider Platformy odniósł się do ewentualnego terminu wyborów. – Doszły do mnie sygnały prawie wprost z Pałacu Prezydenckiego pana prezydenta (Andrzeja) Dudy, że po tym, kiedy wezwałem do marszu 1 października - i oni wiedzą, że nas tam będzie naprawdę milion - oni już podjęli decyzję, żeby wybory przesunąć" - stwierdził. "Chciałbym, żebyście usłyszeli to w swoich pałacach, panie prezydencie, panie premierze Morawiecki, panie Kaczyński, że ludzie tu, w Ostródzie, i w całej Polsce nie ulegną, i tak się nie poddamy – podkreślił.


– Jeśli jest prawdą, że chcecie manipulować przy terminie wyborów, jeśli jest prawdą, że szukacie pretekstu, żeby te wybory przełożyć na święte nigdy, jeśli pan prezydent chce te wybory przesunąć, żeby marsz miliona serc nie był przed wyborami, to chcę wam powiedzieć, że jak będzie trzeba, to będziemy maszerować nie jeden dzień, tylko do dnia wyborów – zapowiedział Tusk. – Nie ukradniecie demokracji, nie ukradniecie Polkom i Polakom naszego zwycięstwa – przekonywał. 

Wójcik: Tusk to zwykły cham 

Do tej wypowiedzi Tuska odniósł się Michał Wójcik z Suwerennej Polski w Polsacie News. – Wybory na pewno odbędą się w konstytucyjnym terminie, a pan Tusk nie będzie o tym decydował. Na pytanie, czy rząd rzeczywiście rozważa wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, odparł, że Tusk to "kłamca i manipulant”. – Słyszał pan z ust jakiegoś poważnego polityka, by coś takiego było rozważane? – pytał polityk. 

Dziennikarz zwrócił również uwagę na ostre określenia polityków partii rządzącej wobec przeciwników politycznych. Nawiązał do słów prezesa PiS, który określił szefa PO jako "ryżego" i "wroga narodu".

– Czasami zdarza mi się oglądać występy Donalda Tuska przed ludźmi, których manipuluje, oszukuje. Wszyscy mówią, że pojawiło się słowo "ryży", a tam jakie padają? "Łajdaki", "złodzieje", "skorumpowani" i tak dalej. Mogę powiedzieć, że (Tusk) to zwykły cham, który w czasie wyborów podkręca atmosferę – odpowiedział Wójcik. 

- Jemu chodzi o to, aby rozchwiać jak najbardziej łódź, na której wszyscy płyniemy. Nam na tym nie zależy, chcemy spokoju i żeby rozmawiać na argumenty. Ale jemu na tym zależy. Jak można powiedzieć do kogoś, że jest łajdakiem? - zastanawiał się członek rządu w Polsat News.  

MP

Fot. Screen z Twittera, PAP/Tomasz Waszczuk

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj92 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka