Atak na ciężarówkę pro-life. Ziobro wściekły na sąd, chce odwrócić losy sprawy

Redakcja Redakcja Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 131
Warszawski sąd drugiej instancji utrzymał wyrok uniewinniający ws. ataku na ciężarówkę pro-life. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro jest zbulwersowany decyzją sądu w tej sprawie.

Atak na furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Agresor uniewinniony

Warszawski sąd drugiej instancji podtrzymał decyzję o uniewinnieniu Piotra Sz. Mężczyzna w styczniu 2022 roku zaatakował stojącą w centrum stolicy furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do życia. W sieci znalazło się nagranie z wydarzenia. Film pokazuje, że napastnik rzuca ciężkim przedmiotem w samochód, otwiera drzwi auta i brutalnie próbuje wyciągnąć stamtąd kierowcę.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro kategorycznie nie zgadza się z decyzją sądu. – 26 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie w osobie sędziego Przemysława Dziewońskiego wydał wyrok w którym utrzymał w mocy wcześniejsze rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego w Warszawie stwierdzającego że bandycki napad na furgonetkę pro-life pobicie jego kierowcy nie stanowi przestępstwa i następnie umorzył postępowanie – powiedział minister Ziobro.


Ziobro wstawia się za kierowcą furgonetki pro-life 

Zdaniem prokuratora generalnego pokrzywdzony kierowca „nie zrobił nikomu nic złego”, a jedynie „korzystał z przysługujących mu konstytucyjnych praw do głoszenia poglądów”. Zdaniem ministra Ziobry decyzje sądów nie są stosowaniem prawa, a raczej „stosowaniem poglądów politycznych lub partyjnych”.


– To jest akt bezprawia w ich wykonaniu. Tak naprawdę korzystając z przysługującej im władzy sędziowskiej realizowanej w imieniu polskiego państwa, dopuszczają się jawnego rażącego nadużycia usprawiedliwiając bezprawie, jaskrawe łamanie prawa i przestępcze działanie sprawcy tylko dlatego że motywacja osoby kierowcy ciężarówki im nie odpowiada – powiedział Zbigniew Ziobro.

Przypomnijmy, że niedawno Zbigniew Ziobro zdecydowanie wystąpił przeciwko wyrokowi ws. Mariki Matuszak, która napadła na kobietę noszącą tęczową torbę.

– Uchybienia procesowe, które zostały stwierdzone w ramach analizy akt prokuratorskich i sądowych, będą wnikliwie uwypuklone w piśmie, kiedy podejmę decyzje personalne. To nastąpi niebawem. Będę zawsze w sposób stanowczy piętnował zachowania czy to prokuratorów, czy sędziów, którzy zamiast stosować literę prawa, stosują swoje własne przekonania i poglądy polityczne – stanowczo zapowiedział minister sprawiedliwości kilkanaście dni temu.

KW

Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj131 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo