Źródło zdjęcia: Grupa ORLEN coraz lepiej notowana w prestiżowym rankingu. Fot. Grupa ORLEN
Źródło zdjęcia: Grupa ORLEN coraz lepiej notowana w prestiżowym rankingu. Fot. Grupa ORLEN

Ranking firm na świecie. Olbrzymi awans grupy Orlen

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 44
Z najnowszej edycji rankingu „Fortune Magazine” wynika, że ORLEN skoczył do góry o 208 pozycji wśród firm na całym globie. Jest też największą firmą w naszej części Europy. Tymczasem niedawno główny doradca gospodarczy Platformy Obywatelskiej przekonywał, że „Orlen musi utracić uprzywilejowaną pozycję na rynku gazu i paliw”.

Główny doradca PO: ORLEN musi stracić uprzywilejowaną pozycję

Andrzej Domański to główny ekonomista Instytutu Obywatelskiego, think-tanku Platformy Obywatelskiej oraz analityk rynków finansowych. Obecnie znany jest najlepiej właśnie jako główny doradca PO ds. gospodarczych i programowych. W niedawnym wywiadzie dla Business Insider Domański mówił, że „Orlen musi utracić uprzywilejowaną pozycję na rynku gazu i paliw”.

Fortune Magazine: Grupa ORLEN rośnie w siłę

Tymczasem z najnowszej edycji prestiżowego rankingu „Fortune Magazine” wynika, że Grupa ORLEN jest największą firmą w tej części Europy. W tegorocznej edycji rankingu ORLEN znalazł się na 216. miejscu. Oto jak „Fortune Magazine” podsumowuje Grupę ORLEN.

„Skok o 208 pozycji w globalnym zestawieniu oznacza, że byliśmy w czołowej piątce najszybciej rosnących firm. Dzięki przejęciom i integracji z Grupą LOTOS i PGNiG zyskaliśmy siłę do prowadzenia transformacji energetycznej w całym regionie” - podaje na Twitterze prezes Grupy ORLEN Daniel Obajtek.

Grupa ORLEN z dużym skokiem w rankingu "Fortune Magazine"

Grupa ORLEN wyprzedziła firmy takie jak Airubus, Bayer, DB, IBM. ORLEN znalazł się w perspektywie rok do roku (r/r) w grupie pięciu największych skoków w rankingu. Zaznaczmy, że w rankingu są firmy zaledwie z 33 krajów na świecie.


KW

Źródło zdjęcia: Grupa ORLEN coraz lepiej notowana w prestiżowym rankingu. Fot. Grupa ORLEN

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka