Orlenpaczka.pl
Orlenpaczka.pl

Wielki sukces Orlenu. Spółka podbija kluczową branżę

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Orlen rozwija się nie tylko w branży paliwowej. Spółka podbija też inne gałęzie gospodarki, m.in. automaty paczkowe. Orlen Paczka przekroczyła symboliczną barierę 10 tys. punktów odbioru - poinformowała kontrolowana przez giełdowy Orlen spółka Ruch.

Ogromny wzrost liczby automatów paczkowych Orlen. 25 proc w rok

"Dla porównania, na koniec 2022 r. sieć punktów odbioru liczyła niespełna 8 tys. punktów. Przez rok (w porównaniu z 2021 rokiem) liczba punktów, w których możliwy jest odbiór paczek od Orlen Paczki, urosła o 25 proc" - czytamy na portalu "Wiadomości Handlowe".

Orlen inwestuje też w sieć automatów paczkowych (nie mylić z innymi punktami odbioru). Paczki dostarczane przez Orlen/Ruch na koniec zeszłego roku odbierać można było m.in. w ok. 1,8 tys. automatów paczkowych. W marcu br. Orlen poinformował o przekroczeniu granicy 2 tys. tego typu urządzeń. Zgodnie z zapowiedziami prezesa Orlenu Daniela Obajtka, do końca bieżącego roku maszyn do nadawania i wydawania paczek może być nawet 4,6 tys.


Orlen połączy się z Pocztą Polską?

Powyższe informacje są jeszcze ciekawsze, gdy wsłuchamy się w ostatnio powtarzane plotki. W połowie miesiąca "Rzeczpospolita" poinformowała, że w Ministerstwie Aktywów Państwowych analizowana jest koncepcja podzielenia Poczty Polskiej i połączenia z koncernem naftowym. Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami "Rz", resort pracuje nad budową spółki, która byłaby w stanie rywalizować na rynku KEP (kurier, ekspres, paczka) z InPostem i zagranicznymi potentatami, jak DPD czy DHL.

Projekt - jak twierdzi gazeta - zakłada wydzielenie z Poczty do osobnego podmiotu usług kurierskich i logistycznych. Ministerstwo aktywów nie odpowiedziało na pytania dziennikarzy w tej sprawie. Sam Orlen potwierdził, że spółka interesuje się rynkiem KEP i inwestuje m.ni. w automaty paczkowe, ale odmówił przekazania szczegółów.

MB

Źródło zdjęcia: Automaty paczkowe Orlenu. Fot. Orlenpaczka.pl

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka