Fot. Facebook/PSL
Fot. Facebook/PSL

Konwencja Trzeciej Drogi. "Czarny sen Mentzena" i hasło wyborcze

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
W Katowicach rozpoczęła się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050). Zaprezentowano na niej hasło wyborcze, które brzmi: "Dość kłótni, do przodu!". Pojawiają się również nowe twarze na listach wyborczych - Ryszard Petru, określony mianem "czarnego snu Sławomira Mentzena" i Artur Dziambor.

"Dość kłótni, do przodu!"

W sobotę w Katowicach rozpoczęła się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050) na której zaprezentowane hasło wyborcze, które brzmi: "Dość kłótni, do przodu!". 


Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zapewnił podczas konwencji wyborczej, że Trzecia Droga to gwarancja, "to nie puste obiecanki, to nie przedwyborcze pitu, pitu, to nie fabryka przedwyborczej kiełbaski, którą będziemy rozrzucać przed naszymi wyborcami".

"Tego wszystkiego mieliśmy już dość przez ostatnich 30 lat" - podkreślił Hołownia. 


"Czy tylko ja mam czasem wrażenie, będąc w tej polityce jednak w końcu od niedawna, że stało się z naszą polityką coś dziwnego. Politycy jakby żywili się krwią i energią obywateli, zabierali im ją, żeby sami budować swoje poparcie, swój dobrostan, swoje życie" - zaznaczył lider Polski 2050.

Jak mówił, "dzisiaj tutaj, w Katowicach chcemy wam pokazać i dowieść, że polityka może być inna, że ludzie z politycznym doświadczeniem mogą połączyć siły z tymi, którzy na tej sceny, na scenie wyborów staną po raz pierwszy zaprosić Polki i Polaków do tego, żeby za tych dokładnie 6 tygodni dali szansę Trzeciej Drodze, bo tylko ona z dostępnych dróg prowadzi w przyszłość, a nie w przeszłość".


Kosiniak-Kamysz: Nie będzie kiełbasy wyborczej 

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz natomiast podkreślił, że "na tej wspólnej drodze nie będzie kiełbasy wyborczej, ale są tacy co o dobrą żywność w Polsce zadbają". "My się na tym znamy, jako PSL, wybraliście najlepszych koalicjantów na świecie dla bezpieczeństwa żywnościowego, bezpieczeństwa Polek i Polaków, dla tego co jest naszą wartością największą" - powiedział, zwracając się do Hołowni.

"W obliczu tej nienawistnej wojny, nie tylko wojny, która jest za naszymi granicami, ale tej wojny domowej, politycznej wojny domowej sprowadzenia polityki do rynsztoka, utytłania się w brudzie, w nienawiści i w chamstwie jesteśmy wszyscy jak siedzimy, wszyscy w Polsce, wszyscy ludzie dobrej woli, jesteśmy Polsce bardzo potrzebni. Musimy wygrać te wybory, musimy przywrócić poczucie wspólnoty narodowej, musimy to zrobić bo, kto jak nie my?" - zaznaczył szef ludowców.

"Dziś pokolenie 40-latków jest gotowe do tego, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę. Możecie w tych wyborach, macie wielką szansę w tych wyborach zdecydować i nie musicie wybierać czy będziecie decydować sercem czy rozumem, zdecydujecie - wierzę w to głęboko - i sercem i rozumem" - dodał Kosiniak-Kamysz.


"Czarny sen Mentzena" 

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że do drużyny PSL - Koalicji Polskiej dołącza były poseł Konfederacji Artur Dziambor, który "w ramach "Koalicji Polskiej na listach Trzeciej Drogi będzie startował z ostatniego miejsca w okręgu gdyńskim". Salon24.pl pod koniec lipca informował o jego planach. – Do oficjalnego ogłoszenia niczego nie komentuję – powiedział w sobotę w rozmowie z nami. 

"Będzie tam walczył o głosy nie tylko przedsiębiorców, ale tych wszystkich, którzy chcą zakończyć wojnę polsko-polską i ochronić Polskę na przyszłość. Artur cieszę się, że jesteś. Dziękuję ci że przyjąłeś nasze zaproszenie. Dziękuję, że chcesz walczyć pod szyldem Trzeciej Drogi. Bo dzisiaj to jest jedyna szansa, żeby to zło, nienawiść, ale i Polskę marnotrawną zatrzymać" - zadeklarował szef Kosiniak-Kamysz.  


Lider Polski 2050 Szymon poinformował z kolei, że do Polski 2050 wstępuje były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru, który wystartuje z listy Trzeciej Drogi w Warszawie. "Na ostatnim miejscu naszej listy w Warszawie znajdzie się senny koszmar Sławomira Mentzena (Konfederacja): Ryszard Petru" - powiedział Hołownia.

W sobotę rano polityk napisał na Twitterze post: "Zawsze dotrzymuję obietnic. 15 października zmierzę się z Mentzenem w Warszawie". Post ten przekazał dalej zamieszczając na swoim profilu Twitterowym lider Polski 2050 i Trzeciej Drogi Szymon Hołownia. Opatrzył go też podpisem: "Mamy dziś dla Was sporo niespodzianek. Trzecia Droga". 

- Trzecia Droga to gwarancja pójścia do przodu, do nowego, demokratycznego rządu bez PiS i bez Konfederacji. Ryszard Petru na listach Trzeciej Drogi to gwarancja tego, że Konfederaci 15 października poniosą największą klęskę od czasów wojny secesyjnej - komentował Hołownia. 


Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października. PSL i Polska 2050 wystartują w nich jako komitet koalicyjny Trzecia Droga.

MP

Fot. Facebook/PSL

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka