PAP/KM PSP Nowy Sącz
PAP/KM PSP Nowy Sącz

Samochód wpadł pod pędzący pociąg. Nie żyją dwie osoby

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W sobotę nad ranem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód osoby wypadł z drogi i zderzył się z pociągiem w Barcicach Górnych koło Nowego Sącza (woj. małopolskie). W zdarzeniu zginęły dwie osoby.

Tragiczny wypadek w Barcicach Górnych 

Jak informuje Małopolska Policja, do wypadku doszło ok. godziny 5:00. Kierujący samochodem marki Skoda na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni, dachował i zatrzymał się na torach bezpośrednio przed jadącym pociągiem. 

Pojazdem podróżowało 5 osób. Sądecka straż pożarna niedługo po zdarzeniu przekazała, że jedna ofiara śmiertelna znajdowała się pod pociągiem, a cztery ranne osoby, zakleszczone w samochodzie, zostały wydobyte przez strażaków przy pomocy specjalistycznego sprzętu i zabrane do szpitala. Życia jednej z przewiezionych do szpitala osób nie udało się uratować.


Na miejscy pracuje prokurator 

"Na miejscu prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzą oględziny. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku" - podała policja. 

Utrudnienia w ruchu 

W związku z pracą służb na miejscu śmiertelnego wypadku ruch kolejowy na trasie Rytro - Stary Sącz wciąż pozostaje wstrzymany. Na tym odcinku wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Ruch pociągów pozostanie wstrzymany do czasu zakończenia pracy służb na miejscu śmiertelnego wypadku.

Zobacz galerię zdjęć:

PAP/KM PSP Nowy Sącz
PAP/KM PSP Nowy Sącz PAP/KM PSP Nowy Sącz PAP/KM PSP Nowy Sącz PAP/KM PSP Nowy Sącz

MP

Fot. PAP/KM PSP Nowy Sącz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości